Hlavní navigace

Na ProtonMail dnes mířil rozsáhlý útok, e-maily údajně ztraceny nebyly

27. 6. 2018

Sdílet

ProtonMail

Populární služba ProtonMail provozující zabezpečenou komunikaci se dnes dopoledne potýkala s problémy. Na infrastrukturu mířil útok, kvůli čemuž se zpožďovaly e-maily. Firma kolem poledne uvedla, že služby byly obnoveny a že žádné e-maily nebyly ztraceny.

ProtonMail prozatím neuvedl, co přesně za problémy stálo. Společnost pouze sdělila, že na odstranění problémů spolupracuje se svými upstream providery.

„Na infrastruktuře neustále pracujeme. Útoky na nás míří denně a většina z nich nemá dopad na zákazníky. Takové případy se objeví jen velmi výjimečně. Konkrétní útok jsme byli schopní zmírnit v řádech sekund,“ uvádí dále ProtonMail.

Infrastrukturu ProtonMailu v domovském Švýcarsku řídí Jan Veverka. Společnost má v týmu také další Čechy, což stálo i za tím, že začala budovat jedno z vývojových center v Praze.

Servery ProtonMailu jsou kvůli jurisdikci a podobně umístěny pouze ve Švýcarsku, což s sebou nese i nároky na udržování služby v chodu. Na blogu je možné najít články, kde ProtonMail něco o infrastruktuře píše, jinak se ale o detailech veřejně spíše nezmiňuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).