Hlavní navigace

Český SimpleCell spustil na Slovensku komerční provoz IoT sítě SIGFOX

15. 11. 2017

Sdílet

Společnost SimpleCell, český provozovatel sítě SIGFOX pro internet věcí (IoT), tento týden do komerčního provozu nasadil síť také na Slovensku. Firma uvádí, že pokrývá 90 procent populace a 85 procent území. V Česku je to 95 procent populace a 92 procent území.

Slovensko je sedmnáctou zemí v Evropě, kde SIGFOX funguje. SimpleCell má zároveň ještě větší ambice a ze dvou současných trhů chce expandovat dále. Jak jsme na Lupě informovali, operátor se dívá na tři až čtyři další země. V okolí regionu není například pokryté Polsko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko a většina zemí na východě.

Na Slovensku nyní SimpleCell vyhlíží rok 2018, kdy se po komerčním startu sítě začnou objevovat první větší projekty. Firma naznačuje, že jsou v přípravě systémy pro parkování, měření ovzduší a další. SimpleCell postupně buduje slovenský ekosystém, rozjíždí i spolupráci s univerzitou v Košicích.

V Česku už je několik komerčních projektů na SIGFOXu v provozu, na Lupě o nich průběžně informujeme (měření vody, plynu a další).

Na IoT síti na Slovensku pracuje také Slovanet, který využije technologii LoRa. Tu u nás provozují České Radiokomunikace a ve větším měřítku ji rozvíjí také Starnet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).