Hlavní navigace

Sony Pictures Television prodala AXN a další stanice v celé střední Evropě

5. 10. 2021

Sdílet

AXN Autor: Sony Pictures Television

Televizní stanice AXN mění majitele. Od firmy Sony Pictures Television ji společně s dalšími placenými kanály koupila společnost Antenna Group. Transakce zahrnuje 22 placených televizních kanálů a dvě videotéky na 12 územích střední a východní Evropy. 

Antenna Group je mediální investor, do jehož portfolia patří například Vice Media nebo televizní produkce Imagine Entertainment. Původně řecká společnost působí na severoamerickém, australském a evropském trhu. Akvizicí portfolia Sony Pictures Television získá 24 milionů předplatitelů ve 12 zemích: Polsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Bulharsku, Slovensku, Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Severní Makedonii a Černé Hoře.

Kanály AXN, Sony a služby Viasat 3 a Viasat 6 vysílají produkci Sony Pictures Entertainment, CBS, Warner Bros. a dalších zavedených studií. „Antenna Group se bude snažit vylepšit nabídku kanálů, poskytovat zpravodajský obsah a zábavu, včetně světového i lokálně produkovaného obsahu, a současně rozšiřovat diváckou základnu a maximalizovat distribuci,“ stojí v tiskové zprávě.

Sony se zbavuje svých televizních stanic už delší dobu. V květnu prodala portfolio kanálů ve Velké Británii, v lednu 2020 odprodala televizní stanice v jihovýchodní Asii a v Jižní Koreji.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).