Hlavní navigace

Soukromé vzkazy z Facebooku se volně nabízely na internetu

Sdílet

Karel Wolf 7. 11. 2018

Soukromé konverzace z Facebooku se bez vědomí postižených uživatelů volně prodávaly na internetu, tvrdí to alespoň report BBC.

Útočník, který se ke konverzacím dostal, tvrdí, že má přístup k 120 milionům uživatelských účtů, jako důkaz předložil konverzace 81 000 lidí. Po kontaktování některých vlastníků účtů ze strany BBC se potvrdilo, že jsou předložené konverzace autentické. Ukázané konverzace byly nejčastěji z Ruska a Ukrajiny, jinak ale prakticky z celého světa, včetně Velké Británie. Cenu si hacker účtoval za uživatelský účet a dělala deset centů amerického dolaru.

Za únik dat podle všeho tentokrát nemůže Facebook samotný, ale napadené rozšíření internetového prohlížeče. To monitorovalo uživatelovu internetovou aktivitu a díky tomu získalo i přístup k činnostem na jeho facebookovém účtu. Aplikace pak posílala osobní detaily a privátní konverzace zpět hackerovi.

Facebook samotný podle slov Guy Rosena, viceprezidenta pro produktový management, již kontaktoval tvůrce prohlížečů a rozšíření by již mělo být zakázáno. Zároveň také apeloval na proaktivitu uživatelů. Ti si mají používaná rozšíření znovu zkontrolovat a případně odinstalovat veškerá podezřelá. Samotné jméno rozšíření ale prozradit odmítl.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2018 3:40

  Johnek (neregistrovaný) 185.186.248.---

  Zacal si hezky, ale paks dopad jako samotny clanek. Vo hovne. A zminovat Tor pro hledani vysledku, no.... to vysvetluje vse.

 • 8. 11. 2018 9:01

  Kryštůfek (neregistrovaný) ---.mestocernosice.cz

  Snažil jsem se v článku najít nějaké detaili, které rozšíření u jakého prohlížeče, ale v článku koukám, že jaksi chybí...

 • 8. 11. 2018 2:49

  bez přezdívky

  no jo.. to je ale zajímavé! - když jsem se snažil dohledat detaily, tak i na BBC nebyly žádné relevatní .. jen takové to obligátní ".. útočníci získali" .. + nějaký blurred pic, jak asi vypadal ten únik.. zdroje dat či potenciálního útočníka se zkrátka nedohledáte ani skrze Tor.