Hlavní navigace

Soukromé vzkazy z Facebooku se volně nabízely na internetu

Sdílet

Karel Wolf

Soukromé konverzace z Facebooku se bez vědomí postižených uživatelů volně prodávaly na internetu, tvrdí to alespoň report BBC.

Útočník, který se ke konverzacím dostal, tvrdí, že má přístup k 120 milionům uživatelských účtů, jako důkaz předložil konverzace 81 000 lidí. Po kontaktování některých vlastníků účtů ze strany BBC se potvrdilo, že jsou předložené konverzace autentické. Ukázané konverzace byly nejčastěji z Ruska a Ukrajiny, jinak ale prakticky z celého světa, včetně Velké Británie. Cenu si hacker účtoval za uživatelský účet a dělala deset centů amerického dolaru.

Za únik dat podle všeho tentokrát nemůže Facebook samotný, ale napadené rozšíření internetového prohlížeče. To monitorovalo uživatelovu internetovou aktivitu a díky tomu získalo i přístup k činnostem na jeho facebookovém účtu. Aplikace pak posílala osobní detaily a privátní konverzace zpět hackerovi.

Facebook samotný podle slov Guy Rosena, viceprezidenta pro produktový management, již kontaktoval tvůrce prohlížečů a rozšíření by již mělo být zakázáno. Zároveň také apeloval na proaktivitu uživatelů. Ti si mají používaná rozšíření znovu zkontrolovat a případně odinstalovat veškerá podezřelá. Samotné jméno rozšíření ale prozradit odmítl.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?