Hlavní navigace

SoundCloud vstává z mrtvých. Dostal investici 170 milionů dolarů a nového šéfa

14. 8. 2017

Sdílet

Hudební online služba SoundCloud dostala kapačky a finančně bude zase nějakou dobu schopná fungovat. Firma před pár týdny oznámila, že propustí 40 procent zaměstnanců a zavře pobočky, protože dochází peníze (náš text). Nyní do ní investoři z Temasek Holdings a The Raine Group vložili 170 milionů dolarů.

SoundCloud tak celkově posbírala téměř 470 milionů dolarů. Ne všechny peníze ovšem v minulosti šly přes běžné investice a společnost si také desítky milionů dolarů půjčila.

Hodnota SoundCloudu se po čerstvé finanční injekci výrazně snížila. Oproti původním 700 milionům dolarů klesla na 150 milionů dolarů. Byla to podmínka, kterou si dali investoři.

Mění se také výkonný ředitel – Alex Ljung končí a nahrazuje ho dřívější šéf videoslužby Vimeo Kerry Trainor. Ten chce do SoundCloudu přinést také podobný obchodní model, který Vimeo používá. Namísto konkurování Spotify a spol. v rámci předplatného na poslech hudby bude SoundCloud prodávat přístup k hudebním nástrojům pro profesionály, kteří něco takového využijí.

Půjde o rozšíření nabídky SoundCloud Pro, kde je už nyní k dispozici několik služeb jako analytika či zjišťování toho, kdo poslouchá vaše nahrávky. Cílovou skupinou SoundCloudu tedy budou tvůrci hudby, nikoliv konzumenti, které se službě nedařilo lákat na placené verze.

SoundCloud má 175 milionů uživatelů a dlouhodobě je ve ztrátě a pálí nabrané peníze. Nový šéf už uvedl, že by bylo reálné letos dosáhnout na tržby až 100 milionů dolarů, o zisku se nezmiňuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).