Hlavní navigace

Stanice Rebel 2 Slušnej kanál se do éteru letos nevrátí

14. 1. 2021

Sdílet

Rebel 2 Slušnej kanál Autor: Fajn Rock Media

Rocková televizní stanice Rebel 2 Slušnej kanál, která loni v dubnu ukončila vysílání kvůli pandemii koronaviru, se na obrazovky asi jen tak nevrátí. Naznačuje to aktuální rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která na žádost firmy Fajn Rock Media schválila přerušení vysílání až do 31. prosince letošního roku.

Letos nezačnou vysílat ani tři chystané projekty filmového producenta Pavla Páska, digitální televizní stanice Fanfan, Ona a Top Secret. Podnikatel požádal o licence loni začátkem března, tedy při počínající koronavirové krizi, potom licenční řízení přerušil a tato pauza byla aktuálně prodloužena až do konce letošního roku. Firma Big Screen Media, která Páskovi patří, žádost zdůvodnila přetrvávající pandemií „zásadně ochromující podnikatelské aktivity žadatele a investora“. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 1. 2021 21:12

  dejvkatel LBC

  Vadí mi, že v době digitální vysílají české hudební stanice videoklipy ve velmi nevalné kvalitě. Téměř vše stažené z YouTube. Na Rebelu není nic neobvyklého zahlédnout např. klip E.L.O. "Hold On Tight" s logem a otitulkováním z Vh1. U některých klipů je dodžen správný obrazový formát, jiné jsou zase roztaženy do 16:9, i když je jejich původní formát 4:3. Retro Music TV má sice solidní dramaturgii, kde občas zahlédneme i některé záležitosti, které překvapí a nepatří mezi ty kolovátkové Nr.1 singly, nicméně opět ta "kvalita". Mnoho klipů se seká, kostičkuje, jinde se opět setkáme s neidentifikova­telným logem, které je často k vidění u některých klipů na YouTube. Jindy se do obrazu vmísí titulek, který přidal uploader, který video nahrál na Tube. V případě starších klipů tedy zlaté MTV 80´s a 90´s. Docela se divím provozovatelům tuzemských stanic, že jim ke štěstí stačí toto vypouštět do "světa".

 • 16. 1. 2021 10:40

  Nickless account

  "Docela se divím provozovatelům tuzemských stanic, že jim ke štěstí stačí toto vypouštět do "světa"."

  Kdyby na to lidi nekoukali, tak to nebudou vysilat...

 • 14. 1. 2021 20:50

  Fanny

  Tahle stanice mi hodně chybí, na Rebel hráli/hrají trochu jinou muziku a líbila se mi možnost kdykoliv zapnout, na co jsem měl zrovna náladu. Jen je škoda, že nemám možnost příjmu Pařízkova multiplexu a když chci Rebela sledovat, musím jít k satelitní televizi, u které se schází celá rodina. Chápu, že by tím byl sám proti sobě, ale kdyby byl Rebel ve kteremkoliv konkurenčním multiplexu (21, 22, 23), chytil bych ho i já na druhé televizi s DVB-T2. Před časem byl stream Rebel 2 na internetu, ale ještě před jeho koncem možnost příjmu zrušili.

 • 15. 1. 2021 15:26

  xsc

  RetroTV neumí doteď korektně odbavit prokládání. Výsledkem je, že se klip buď cuká, nebo se naopak u neprokládaného klipu (natočeného na film) objeví odbavením vytvořené artefakty prokladu.
  Klipy z YT, to je taky radost. Ale za to nemohou jen ty hudební TV, ale i vlastníci klipů, kteří se nestarají a některé věci asi dodnes nepřevedli do odpovídajícího formátu. Vsadím se, že načerno to neběží a peněz za práva se vlastníci neštítí.

  15. 1. 2021, 15:27 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).