Hlavní navigace

Start státního startupového fondu je o podpis blíž. Mládek podepsal smlouvu s EIF

24. 1. 2017

Sdílet

Klíčový podpis je na papíře. Evropský investiční fond bude vybírat fondy, které pak budou moci koinvestovat do nadějných startupů. Ministerstvo na to vyčlenilo 40 milionů eur z evropských strukturálních fondů, které dále doplní 10 milionů eur ze zdrojů EIF a další zapojené prostředky soukromých investorů.

„Iniciativa, kterou nyní spouštíme, představuje nový krok ve veřejné podpoře inovací v České Republice. Cílem je podpora českých start-upů v jejich přístupu ke kapitálovému financování svého rozvoje na tržních principech. Je důležité, že tato aktivita začíná fungovat ve spolupráci s Evropským investičním fondem, jehož rozsáhlé zkušenosti v této oblasti slibují úspěšnou implementaci,“ uvedl Jan Mládek při podpisu dohody.

“Jsme nadšeni z toho, že se Česká republika rozhodla přidat k dalším zemím regionu a využít zkušeností EIF v poskytování rizikového kapitálu malým a středním podnikům v raných fázích rozvoje s velkým růstovým potenciálem. Podpořen by tak měl být rozvoj celého národního ekosystému kapitálového financování firem," ředitel Hubert CottogniEIF .

Výběr manažerských týmů se uskuteční letos, výzva bude otevřená pro fondy rizikového kapitálu a akcelerátory. Vybrané fondy by měly začít investovat od konce roku 2017. Na aktivitu EIF naváže ve druhé polovině roku připravovaný Národní inovační fond, investiční společnost, který pilotně bude spravovat koinvestiční fond zaměřený na seedové projekty českých podnikatelů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).