Hlavní navigace

Startup Coworkbooking nabízí rezervace míst v coworkingu pro digitální nomády

12. 6. 2018

Sdílet

Coworkbooking

Nový český startup Coworkbooking.com sází na rostoucí oblibu coworkingu a práce na dálku. Projekt trojice spoluzakladatelů Jiřího Opletala, Marka Tůmy a Jana Dohnala je rozcestníkem coworkingových center a uživatelé si přes něj mohou v konkrétním místě zarezervovat stůl nebo třeba zasedačku.

Coworkbooking v tuto chvíli registruje asi 5 tisíc prostor po celém světě. Projekt funguje ve zkušebním provozu, takže u řady míst zatím není rezervace možná. To by se ale podle představ zakladatelů mělo brzy změnit. „Byznysový plán na první rok je zprostředkování 30 tisíc rezervací za měsíc,“ říkají.

Uživatelé mohou k jednotlivým místům přidávat své hodnocení a prostory pak jde podle recenzí či jiných kritérií vyfiltrovat. Služba v pilotním provozu funguje pro uživatele i coworkingová centra zcela zdarma, časem ale chce začít vybírat několikaprocentní poplatek za zprostředkování rezervace.

„Coworking jako celosvětový fenomén dospěl. Doby, kdy pracovat na dálku odkudkoli na planetě byl jen výstřelek, jsou definitivně pryč. V roce 2007 existovalo na světě pouze 14 coworkingových center. Dnes je to 14 tisíc,“ věří v budoucnost projektu jeho zakladatel Jiří Opletal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).