Hlavní navigace

StartupYard přepíná do online režimu, startupům bude pomáhat na dálku

19. 6. 2020

Sdílet

StartupYard - logo Autor: StartupYard

Český akcelerátor StartupYard, který patří k nejstarším akcelerátorům ve středoevropském regionu (funguje od roku 2011), spouští online program Remote Lab.

Remote Lab představuje třicetihodinový one-on-one fundraisingový program pro pre-revenue a early-revenue startupy, kde by měly být startupy akcelerovány na dálku. Určitou jeho výhodou je, že nemá pevně dané datum začátku a konce programu a je tak možné se do něj zapojit prakticky kdykoli.

Program by měl nahradit současný model klasického akceleračního kola, během kterého byla vyžadována fyzická přítomnost jednotlivých týmů v Praze. To se totiž za přetrvávající situace ukazuje jako nereálné, problém není jen přítomnost samotných týmů, ale také jak dostat na místo  potenciální partnery, investory či poradce.

Jednotlivé startupy mohou v rámci programu získat počáteční investici do jednoho milionu korun a také získat know how (především pro oblasti obchodu, marketingu a vyjednávání s investory) a rozvinout kontakty. Přestože v online mizí fyzická omezení, výběr by měl probíhat stejně přísně jako v tradičním modelu, podpořit má v plánu na začátku maximálně 15 začínajících firem (reálně ale spíše méně), kterým pomůže v rozjezdu mimo jiné konvertibilním úvěrem v hodnotě 20 000 eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).