Hlavní navigace

Stát by měl doplatit miliony korun bývalým členům vysílací rady

28. 4. 2020

Sdílet

Jeden z nejdelších mediálních případů v České republice postoupil do další fáze. Obvodní soud pro Prahu 1 v pondělí rozhodl, že by šestice bývalých členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání měla dostat více než 14 milionů korun a úroky z prodlení. Soudní spor má kořeny v roce 2003, kdy tehdejší premiér Vladimír Špidla (ČSSD) odvolal členy vysílací rady ve spojitosti s prohranou arbitráží mezi státem a americkou společností CME. 

Šest bývalých radních – Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Petr Žantovský, Josef Musil, Jiří Novotný a Petr Štěpánek – napadlo své odvolání u soudu. V květnu 2007 soud konstatoval, že odvolání bylo nezákonné a zrušil ho. Podstatou aktuálního sporu je požadavek bývalých radních, aby jim vysílací rada doplatila mzdu od jejich odvolání až do vypršení šestiletého funkčního období.

Podle pondělního nepravomocného rozhodnutí by každý ze šesti mužů měl dostat více než dva miliony korun. Nejvyšší částku soud přiznal Zdeňku Duspivovi, a to 2,88 milionu korun. Úroky z prodlení navíc jednotlivé částky navyšují o další miliony. Agentura ČTK uvedla, že se právník Rady pro rozhlasové a televizní vysílání poradí s klientem, zda pondělí rozhodnutí napadne u soudu vyšší instance.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).