Hlavní navigace

Stát vypsal veřejné konzultace k třetímu miliardovému kolu dotací na internet

8. 10. 2019

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Autor: Jan Sedlák

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo veřejné konzultace týkající se třetího kola evropských dotací na budování rychlého internetu. V ní se, podobně jako v předchozím kole, bude rozdělovat zhruba jedna miliarda korun a cílem je dostat internet tam, kam se providerům za běžných podmínek nechce.

Veřejná konzultace je otevřená do 3. prosince letošního roku. Jakmile dojde k vypořádání připomínek, bude spuštěna výzva k podávání projektů třetího kola. Počítá se začátkem příštího roku.

„Podmínky výzvy se diskutují. Každopádně není ambicí zásadně měnit ty z druhé výzvy, protože byly úspěšné a sklidili jsme za ně pochvalu,“ uvedl už dříve pro Lupu náměstek MPO Marian Piecha.

„Veřejná konzultace je organizována za účelem ochrany již existujících, nebo prokazatelně plánovaných investic výstavby sítí vysokorychlostního přístupu k internetu v jednotlivých oblastech (ZSJ),“ uvádí ministerstvo.

„Seznam lokalit vhodných pro podporu výstavby z veřejných zdrojů byl rozčleněn na dvě části. V první části je seznam ZSJ, včetně adresních míst, ve kterých není v současnosti zajištěn vysokorychlostní přístup k internetu, ani jej v nejbližších třech letech žádný komerční subjekt neplánuje v dostatečném rozsahu zajistit. […] V druhé části jsou pak samostatně zahrnuty ZSJ, kde jsou dosud nepokryté, nebo nedostatečně pokryté a zároveň opakovaně deklarované jako plánované ZSJ pro výstavbu vysokorychlostních sítí přístupu k internetu. Podklady pro tuto část veřejné konzultace jsou založeny na vyhodnocení údajů ze sběru dat realizovaného ČTÚ k datu 31.12.2015 o současném a plánovaném pokrytí (do konce roku 2018) území ČR vysokorychlostními sítěmi umožňujícími přístup k internetu ve vztahu k informacím ze sběru dat ČTÚ o současném pokrytí území ČR k 31.12.2018.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).