Hlavní navigace

Státní IT podnik NAKIT loni utržil 1,3 miliardy a narostly mu náklady na vedení

Sdílet

Jan Sedlák 7. 8. 2020
4D Center, sídlo NAKITu Autor: Jan Sedlák

Státní IT podnik NAKIT, který bez výběrových řízení (takzvaná in-house výjimka) dodává zejména pro svého zřizovatele v podobě ministerstva vnitra, v roce 2019 utržil necelých 1,280 miliardy korun se ziskem 4,795 milionu. Ukazuje to nově zveřejněná výroční zpráva (PDF).

Přes čtyři stovky zaměstnanců dělají zejména na projektech pro vnitro, policii a hasiče, spolupracují ale také s ministerstvem zahraničí či ministerstvem průmyslu. Osobní náklady na 412 lidí loni dosáhly na 464,18 milionu korun, z toho dvanáct lidí spadá do vedení, které mělo osobní náklady 21,571 milionu. V roce 2018 činily osmnáct milionů.

NAKIT se mimo jiné podílí na Portálu občana. Nejvyšší kontrolní úřad nedávno uvedl, že jeho služby využívá pouze 0,5 procenta dospělých občanů. Portál občana si mimochodem jako ukázkovou implementaci vybral Microsoft, který společně s NAKITem začal prezentovat případovou studii v rámci nasazení cloudu Azure.

NAKIT se rovněž podílí na projektu chytré karantény. Vláda mu za tímto účelem nedávno udělila výjimku související se zadáváním veřejných zakázek (PDF).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.