Hlavní navigace

Státní IT podnik NAKIT má dva nové ředitele pro telekomunikace a provoz

Sdílet

Jan Sedlák 11. 7. 2017

Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) vybrala nové ředitele. Oba byli rekrutováni ze současných interních kapacit.

Ředitelem sekce Infrastruktura se stal Jan Chmelík. Ten se dříve v T-Mobilu zabýval zaváděním 3G a 4G či budováním optiky a do státního IT podniku přišel brzy po založení na začátku loňského roku. Doposud vedl tým architektů a síťařů. Nyní se bude starat o provoz a rozvoj telekomunikační agendy.

„Ve své nové pozici má na starosti strategický rozvoj i provoz všech komunikačních systémů provozovaných agenturou NAKIT pro její zákazníky. Celorepubliková působnost jeho týmu reprezentovaného více než 200 pracovníky v téměř 40 lokalitách umožňuje NAKITu dodržovat nejpřísnější požadavky na kvalitu poskytovaných služeb při provozu kritických komunikačních systémů státu,“ komentuje Chmelíkovo povýšení ředitel NAKITu Alan Ilczyszyn.

Ředitelem divize Ekonomika a provoz se pak stal Antonín Chlum. Ten do NAKITu rovněž nastoupil brzy po založení a staral se o ekonomické a provozní věci. „Ve funkci ředitele sekce Ekonomika a provoz bude mít na starosti chod interních služeb, například finanční hospodaření, lidské zdroje, majetek, veřejné zakázky a nákup,“ popisuje NAKIT.

NAKIT už dříve posílil někdejší ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti Vladimír Rohel. S ním spolupracuje i Tomáš Filip, který přišel z Novartisu a v NAKITu vede odbor Informační bezpečnost a BCM. Do státního podniku přišel i Petr Mlejnský, dříve známý z Oraclu, SoftwareONE či Microsoftu. NAKIT má v současné době otevřeno devět dalších pozic.

Podnik stále vede Alan Ilczyszyn, který ve funkci nahradil Jana Přerovského. Ten se letos v březnu stal členem představenstva a Chief Revenue Officerem v nadějné české společnosti Brand Embassy. Do firmy už dříve investoval.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.