Hlavní navigace

T-Mobile otevřel DC7, jedno z největších datových center v Česku

Sdílet

Jan Sedlák 2. 8. 2018
T-Mobile DC7

T-Mobile oficiálně na Praze 10 rozjel své nové datové centrum nazvané DC7 známé také jako „CE Colo 2“. Funguje prozatím v první fázi, kdy jsou k dispozici čtyři datové sály s podlahovou plochou 1400 metrů čtverečních. Do budoucna má být k dispozici osm sálů o rozloze 2800 metrů čtverečních.

Operátor zákazníkům nabízí pronájem celých místností, racků, klecí a poskytuje také hosting, antény na střeše nebo kancelářské prostory. Jedním z prvních zákazníků je Raiffeisenbank.

T-Mobile uvádí, že je schopný se dostat na PUE 1,3 a operuje se standardem TIER III. „Celé DC7 je rozdělené do bezpečnostních zón s kontrolovaným pohybem osob a materiálu. Přítomný je lokální i vzdálený monitoring v režimu 24/7 a pro kontrolu vstupu je využívaný systém elektronické kontroly vstupu (EKV/ACS) s využitím biometrických prvků. Datové centrum DC7 je certifikováno podle ANSI/TIA-942-A na úrovni RATING 3 a splňuje ISO 27001:2013,“ uvádí T-Mobile.

Pro T-Mobile je DC7 již sedmé datacentrum v Praze. Společně se Slovenskem už jich operátor má deset. O DC7 už jsme dříve na Lupě psali.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.