Hlavní navigace

T-Mobile pokračuje na své cestě k eSIMkartám. Hlásí první úspěšnou aktivaci

31. 1. 2017

Sdílet

Operátor testy ohlásil už na konci loňského roku, ostatně stejně jako i na konci předchozího roku. Tentokrát už jsou tu první vlaštovky a první aktivace eSIM karty na dálku. 

T-Mobile na začátku roku spustil kompletní testovací systém založený na GSMA standardu Remote SIM Provisioning Phase 2, který se vztahuje na všechny typy eSIM zařízení pro běžné spotřebitele. 

Jedním z hlavních partnerů T-Mobile v tomto projektu je Samsung, na jehož tabletech se novinka testuje. Dalším partnerem je společnost Oberthur Technologies, která poskytla jak čipy pro nahrávání vestavěných SIM, tak eSIM profily. První přístroje s vestavěnou SIM kartou se mohou na trh dostat během letošního roku.


Zdroj: T-Mobile

Lákavá je především možnost využití ve světě internetu věcí. Systém stojí na společné platformě skupiny Deutsche Telekom, na niž jsou napojeny lokální systémy T-Mobile a operátorem vyvinutá rozhraní pro vzdálenou manipulaci s vestavěnou kartou a testování chodu celého řetězce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2017 19:40

    AnthonyX (neregistrovaný)

    Slabý. Už přes půl roku mám technologii, jak ze zařízení vyloupnout esim a dát místo ní vyměnitelnou nanosim. Na Gear S2 3G (SM-R735), co jsou přes rok v prodeji v Asii. Není nad rychlost pokroku u růžového slizu...

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).