Hlavní navigace

Tak hackathon už chystá i T-Mobile. Zaměří se na svět připojených aut

20. 10. 2016

Sdílet

Když může ČTÚ, tak proč ne my. T-Mobile připravuje na prosinec hackathon pro fanoušky otevřené platformy Mojio. Během předmikulášského víkendu se pro akci otevřou prostory pražského Impact Hubu. 

Cílem T-Mobile hackathonu, se kterým pomáhá i Microsoft, je vymyslet inovativní nápad či prototyp aplikace na otevřené platformě Mojio, která řeší mobilitu, dopravu a základní zabezpečení aut. Hlavní tři vítězové si rozdělí dohromady sto tisíc korun přímo na akci, po skončení akce poskytne T-Mobile výherci další finanční podporu pro vývoj aplikace. 

„Pro naše zákazníky připravujeme ke konci roku 2016 zajímavé řešení, jak velmi jednoduchým způsobem vytvořit chytré auto i ze starších modelů aut. Platforma, na které řešení poběží, je stále otevřená a my zde vidíme obrovskou příležitost pro české vývojáře, kteří se začínají i ve světě velmi dobře prosazovat,“ tvrdí Otakar Mráz, manažer kategorie produktů T-Mobile.

Hlásit se mohou týmy i jednotlivci. Vejde se přibližně šedesátka účastníků. Mluvit se bude anglicky, už jen proto že budou neustále k dispozici mentoři z kanadské firmy Mojio, německého Deutsche Telekomu, polského HUB:RAUMU a českého T-Mobile a Microsoftu. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).