Hlavní navigace

Také slovenský soud zakázal Skylinku distribuci FTA kanálů televize Nova

Sdílet

Jan Brychta 13. 8. 2018
Skylink Autor: M7 Group

Televizní skupiny Nova a Markíza uspěly s dalšími návrhy na vydání předběžných opatření proti společnosti lucemburské M7 Group, která na českém a slovenském trhu provozuje satelitní platformu Skylink. 

Za pravdu jim dal i Okresní soud v Bratislavě, který vydal dvojici předběžných opatření proti M7 Group ve věci neoprávněného šíření FTA stanic Novy na Slovensku a Markízy v Česku.

POLEMIKA: Jaromír Glisník – Nenahrává blokování programů ilegálnímu příjmu?

Stejně jako v případě pražského Městského soudu rozhodl Okresní soud v Bratislavě, že společnost M7 Group musí zablokovat přístup k televizním programům televize Nova u dekódovacích karet umožňujících uživatelům přístup k obsahovým službám platformy Skylink na Slovensku. 

M7 Group současně nesmí na Slovensku nabízet dekódovací karty umožňující přístup k FTA skupiny Nova a stejně tak na českém trhu prodávat karty umožňující přístup k volně šířeným stanicím skupiny Markíza.

Je karta jen technický prostředek?

Samotná karta Skylink ale není česká nebo slovenská. Je stejně jako televizor nebo satelitní anténa pouze technickým prostředkem ve vlastnictví zákazníka, který umožňuje užívat zakoupené televizní služby. A může si objednat českou i slovenskou službu, v tom mu nemůže nikdo bránit, uvedl v rozhovoru pro server DigiZone člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník.

Jaromír Glisník

Také slovenský soud svými rozhodnutími zakázal Skylinku neoprávněné šíření a zpřístupňování našich kanálů v zahraničí. Je logické, že pokud by k takovému protiprávnímu jednání nadále docházelo, budeme tento zákaz důsledně vymáhat, deklaroval Štěpán Peichl, ředitel právní sekce televize Nova. 

Zástupci Skylinku předběžné opatření soudu odmítli komentovat s tím, že počkají na rozhodnutí soudu. Záleží na tom, zda a kdy podají vysílatelé žalobu. Může uběhnout mnoho měsíců, než dojde na soudní stání, řekl v citovaném rozhovoru Glisník.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.