Hlavní navigace

Talíř z CZ.NIC byl zvolen do představenstva mezinárodní organizace DNS-OARC

7. 10. 2020

Sdílet

Jaromír Talíř, CZ.NIC Autor: CZ.NIC

Technický partner sdružení CZ.NIC Jaromír Talíř byl na následující dva roky zvolen do představenstva mezinárodní organizace DNS-OARC, která se zabývá výzkumem nebo analýzami doménových jmen (DNS). Jde o neziskovou organizaci sdružující společnosti a organizace Google, Akamai, Oracle, ICANN, VeriSign, Cisco, Facebook, Amazon, Alibaba, RIPE NCC a řadu dalších.

Talíř byl do do vedení DNS-OARC zvolen už na třetí funkční období, což je maximální doba, po kterou je možné ve funkci působit. Funkce je čestná a neplacená. Z CZ.NICu dříve ve vedení DNS-OARC působili také Ondřej Filip a Ondřej Surý.

“Projektům spojeným s DNS se Jaromír Talíř věnuje od svého nástupu do sdružení v roce 2006. V rámci svých pracovních povinností má na starosti především architekturu a další technické parametry systému správy domén a dohlíží na vývoj českého registračního systému FRED. Ten aktuálně využívají doménové registry také v Argentině, Kostarice, Albánii, Severní Makedonii, Tanzanii, Angole, Malawi, Lesothu a Macau. Nyní se intenzivně věnuje rozvoji autentizační služby mojeID, která se nedávno napojila na Národní bod pro identifikaci a autentizaci (NIA), což znamená, že její uživatelé mají díky svému mojeID účtu přístup k elektronickým službám státu,” uvádí správce české domény.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).