Hlavní navigace

Taxify bude jezdit zase už jen v Praze, může za to legislativa

Sdílet

Karel Wolf 17. 12. 2018
Taxify - screnshot webu

Společnost Taxify dnes ukončila přepravní činnost ve čtyřech krajských městech, kde od léta působila, informovala o tom ČTK. Může za to předběžné opatření soudu i agresivita taxikářů.

Estonská společnost, která působí v ČR od roku 2015, rozšířila svůj provoz do Ostravy, Olomouce, Plzně a Českých Budějovic teprve v červenci, předběžné opatření soudu z října letošního roku ale aktivitu společnosti značně zkomplikovalo. Společnost od té doby v těchto městech často dostávala pokuty od úřadů a řidiči si začali stěžovat také na fyzické zastrašování a napadání ze strany taxikářů. Vrátit se společnost hodlá hned, jak dojde k potřebným legislativním změnám, které se očekávají od novely zákona o silniční dopravě.

Taxify navíc nově musí čelit exekuci za porušování předběžného opatření, proti tomu se firma hájí tím, že zodpovídá pouze za vývoj aplikace a sama zprostředkovatelem ani provozovatelem přepravních služeb není. Na začátku prosince soud (zatím nepravomocně) zakázal provoz přepravních služeb bez splnění zákonných pravidel i v Praze, s tím ale společnost nesouhlasí a zákaz ignoruje. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2018 10:10

  king014 (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  jo pražskej magoš maj ošéfovanej a státní zastupitelství na dvojce taky tak pohoda a klídek jede se dál

 • 17. 12. 2018 14:31

  Petr (neregistrovaný) ---.prf.cuni.cz

  "Společnost od té doby v těchto městech často dostávala pokuty od úřadů a řidiči si začali stěžovat také na fyzické zastrašování a napadání ze strany taxikářů."¨

  Společnost dostávala pokuty, ale jezdila dál?
  Zákony mají několik významů. Jedním z nich je, že pokud bude stát "špatnému" jednání bránit, a trestat ho, lidé budou ochotni nebrat spravedlnost do vlastních rukou. (Uvědomte si, jak nesamozřejmé je, že řešíme své problémy s druhými přes nějakou instituci místo toho, abychom je řešili přímo.)