Hlavní navigace

Technický plán přechodu na DVB-T2 je stanoven, vyšel i ve Sbírce zákonů

Sdílet

Jan Brychta

Postup přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2 je závazně kodifikován do formy zákonného předpisu. K dnešnímu dni byl jako vládní nařízení vydán ve Sbírce zákonů, což zároveň znamená, že do patnácti dnů od vydání nabude oficiální platnosti.

Podrobný harmonogram stanovuje termíny pro spuštění DVB-T2 vysílačů jednotlivých přechodových sítí a také vypínání stávajících DVB-T multiplexů. Jak jsme již informovali, aktuální znění technického plánu přechodu neobsahuje žádné informace o informační kampani, který by měla divákům vysvětlit chystané změny. 

VLÁDNÍ STRATEGIE ROZVOJE ZEMSKÉHO TELEVIZNÍHO VYSÍLÁNÍ

Ministerstvo průmyslu podmínilo přípravu informační kampaně právě schválením technického plánu přechodu. Podle vládní strategie rozvoje zemského televizního vysílání by mělo být na informační kampaň vyhrazeno 350 milionů korun. 

Vlastní infokampaň už rozjela Česká televize, která ke konci září ukončí vysílání svých HD kanálů v DVB-T multiplexu 1a, známým též jako regionální síť 7. Jejich konec signalizuje lišta v dolní části obrazovky, informující o zářijovém vypnutí.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?