Hlavní navigace

Technologickou agenturu ČR povede bývalý rektor ČVUT Petr Konvalinka

Sdílet

Jan Sedlák 27. 9. 2018
Petr Konvalinka

Technologická agentura ČR (TA ČR) má nového předsedu. Na čtyřleté období se jím stává bývalý rektor ČVUT Petr Konvalinka. Jeho jmenování tento týden schválila vláda.

Konvalinka ve funkci střídá Petra Očka, který nyní působí jako náměstek na Ministerstvu průmyslu a obchodu a má na starosti průmysl 4.0. Očko se dříve mimo jiné točil kolem národního fondu pro startupy.

„K 30. červnu byl vládou na základě vlastní žádosti odvolán z funkce člena předsednictva a funkce předsedy TA ČR Petr Očko. Na jeho místo v předsednictvu dnes vláda na základě doporučení vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace jmenovala Petra Konvalinku a současně jej na doporučení Rady jmenovala i předsedou TA ČR. Prof. Ing. Petra Konvalinku, CSc., FEng. vybrali členové Rady tajnou volbou ze čtyř kandidátů. Do funkce je jmenován na čtyři roky,“ informuje vláda.

TA ČR je státní organizací, která financuje aplikovaný výzkum. Podporuje například projekty z průmyslu, nanotechnologií, energetiky, ale také informačních technologií. TA ČR pomocí grantu podpořila třeba dejvický startup Manta, do kterého nedávno investovali Němci společně s Credo Ventures.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 9. 2018 21:15

  OldMac (neregistrovaný) ---.149.wms.cz

  Tezko se diskutuje s neinformovanymi osobami. Projdete si dlouhy vycet uspesne realizovanych projektu byvaleho rektora a neposuzujte podle nestastne kauzy pana Elfmarka, v ktere je pan Konvalinka nepravem obvinen

 • 29. 9. 2018 22:56

  ASf (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Mně se hrozně líbilo, jak se proti němu postavila skupina kateder dělajících podobné věci jako ta ředitelka SÚZ, proti které byl.
  Klasické aliance kolegů....