Hlavní navigace

Teleko hlásí změnu u DAB v Liberci a Jablonci nad Nisou

17. 7. 2019

Sdílet

Digitální rádio DAB+ Autor: Pure

Posluchači digitálního rozhlasového vysílání na Liberecku a Jablonecku, kteří přijímají signál z vysílače firmy Teleko, by měli znovu naladit přijímače. Firma dnes oznámila, že změnila vysílací pásmo z L-bandu na III. pásmo. 

Nově je multiplex Teleko na kanálu 5D. Výkon vysílače Liberec-Proseč je 100W.

Obvykle stačí na přijímači stisknout tlačítko Auto Scan, pokud by nepomohlo, je potřeba podle manuálu obnovit tovární nastavení (factory reset).

V síti Teleko vysílají programy Českého rozhlasu, dále soukromé rádio Pigy, Radio Proglas, Samson Digital, Seejay Radio a DAB Plus TOP 40.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2019 8:32

  koukac

  proc se plati provoz v jine siti, kdyz ma CRo pokryto svou DAB siti ? Co je to zas za levotu ? :o))) taky by mohli pridat na rychlosti pokryvani DAB, nejak to zmrzlo od spousteni okolo D1 vysocina - brno... Nekde se da docist, ze pry byl spusten i Kojal, ale zadna mapa toto neindikuje, to by bylo hned "pul moravy" pokryto...

 • 20. 7. 2019 9:42

  pojďjsemKamjdeš

  letos se čro výrazně rozšíří. V ostatních muxech je proto, že třeba z ještědu nevysíla, tak naopak je teleko mux jediná možnost jak v liberci/jablonci v budově chytnout čro. Až bude (pokud vůbec), pokrytí čro muxu 100% tak se teprve vypne.

 • 5. 8. 2019 23:11

  bez přezdívky

  Za prvé, není to síť ale multiplex, jde konkrétnně o Teleko dab, kde se mimo stanice českého rozhlasu nabízí i soukromé stanice. Za druhé, nikde se nepsalo o tom, že byl spuštěn Kojál, ale abych byl přesný, do konce roku 2019 budou spuštěny následující vysílače velkého výkonu: *České Budějovice - Kleť, *Brno - Kojál, *Zlín - Tlustá hora, *Jáchymov - Klínovec
  Dále vysílače malého výkonu(též do konce roku 2019): *Olomouc - Radíkov, *Nový Jičín - Veselý kopec, *Plzeň - Sylván, dokrývač *Tasov - Za šibenicí, *Klatovy - Doubrava
  Parametry Vysílačů:
  České Budějovice - Kleť - kanál 12C/20 kW/vertikální polarizace
  Jáchymov - Klínovec - kanál 12C/10 kW/vertikální polarizace
  Brno - Kojál - kanál 12D/10 kW/vertikální polarizace
  Zlín - Tlustá hora - kanál 12D/10 kW/vertikální polarizace
  Klatovy - Doubrava - kanál 12C/5 kW/vertikální polarizace
  Olomouc - Radíkov - kanál 12D/2 kW/vertikální polarizace
  Plzeň - Sylván - kanál 12C/1 kW/vertikální polarizace
  Nový Jičín - Veselý kopec - kanál 12D/1 kW/vertikální polarizace
  Tasov - Za šibenicí - kanál 12D/300W/vertikální polarizace

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).