Hlavní navigace

Liberec

Konec dobrý, všechno dobré? Rozhlas povede „muž z lidu“ René Zavoral

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas povede člověk, který jeho prostředí dobře zná, protože zde působí už nějakých patnáct let. A to je bezpochyby dobrá zpráva.

Doba čtení: 5 minut

Pařízek získal další regionální televizi, RTM+ bude vysílat na celém Liberecku

RTM+ je sice novou televizí, nicméně její základy stojí na bývalé regionální stanici RTM, která byla součástí Regionální sítě 1 jihočeského podnikatele Iva Brabce.

Doba čtení: 1 minuta

Rok 2015 v DVB-T: (nejen) start nových kanálů Primy a Barrandova a konec Active TV

Právě končící rok byl opět velmi bohatý na události týkající se pozemní digitální televize. Mimo jiné došlo i ke stěhování velkých regionálních televizí z multiplexu 3.

Doba čtení: 10 minut

České Radiokomunikace koupily část vysílačů regionální DVB-T sítě 1

„Po zralé úvaze nad dalším směřování našeho podnikání jsme dospěli k závěru, že nejsme schopni konkurovat velkým hráčům na trhu,“ uvedl podnikatel Ivo Brabec.

Doba čtení: 1 minuta

Mňam TV startuje v multiplexu 4, zvýší svůj divácký zásah

TÝDENNÍ REVIZE – Původně pouze čistě kulinářská televize chce diváky oslovit i novými lifestylovými pořady a magazíny. Od září na ni začne moderovat Leoš Mareš.

Doba čtení: 5 minut

Severočeská regionální televize RTM skončila, nahradila ji nová stanice RTM+

Nová lokální televize vysílá na základě licence, kterou drží Regionálnítelevize CZ, tedy na stejném principu, na jakém už tento program funguje na Roudnicku a v Ústí nad Labem.

Doba čtení: 1 minuta

Operátor Teleko navýšil zvukovou kvalitu některých digitálních rozhlasových stanic

Telekomunikační firma provedla změny poté, co do nabídky zařadila novou stanici DAB Plus Top 40 a vyřadila dočasný okruh Českého rozhlasu Rádio Retro.

Doba čtení: 1 minuta

Nová stanice DAB Plus Top 40 rozšířila pokrytí, v multiplexu ji má i operátor Teleko

Teleko nabízí vysílání digitálního rozhlasu v současné době v několika lokalitách. V Praze, Příbrami, Trutnově (Černá hora) a Velemíně (Milešovka) je signál šířen v modernějším III. pásmu.

Doba čtení: 1 minuta

Na severu Čech nepůjde Regionální síť 8, ostatní multiplexy poběží beze změny

Regionální síť 8 funguje v Liberci na kanále 51, jeho vyzářený výkon je ovšem pouhých 316 Wattů. Sílá vysílače je tak podobná jako konkurenční Regionální síť 1 z lokality Hanychov.

Doba čtení: 1 minuta

Pařízkovo Rádio Dálnice získalo sedm nových kmitočtů po celé republice

Ostravský podnikatel a bubeník kapely Citrón nebyl jediný, kdo u vysílací rady uspěl. Expandovat mohou také rozhlasové stanice Rock Max, Petrov a Kiss.

Doba čtení: 1 minuta

Operátor Teleko vyřadil z nabídky digitálního rozhlasu čtyři stanice

Provozovatel multiplexu odkazuje pro další poslech tematických programů na internet, a to buďto na rádia s wifi nebo na aplikace pro mobilní telefony a tablety.

Doba čtení: 1 minuta

Liberec bude v noci bez televize, severočeský Ještěd má naplánovanou výluku

Údržbová přestávka se tentokrát nebude týkat rozhlasových stanic, jako to bývá obvyklé při denních výlukách. Fungovat budou nadále i konkurenční operátoři, mimo jiné multiplex 4 a Regionální síť 7.

Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 odbarvila logo, novinky odhalí v pondělí

Stanice je dostupná na území Čech a částečně i Vysočiny prostřednictvím vysílačů Ještěd, Černá hora a Krásné, v nabídce ji má například i kabelový operátor UPC Česká republika.

Doba čtení: 1 minuta

Odstartovala Regionální síť 8 s TV Noe a Sport 5, diváci si pochvalují kvalitu obrazu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Multiplex je v současné době dostupný pro většinu krajských měst, od 1. srpna se k nim přidají také Jihlava a Mikulov. V Novém Jičíně síť nakonec vůbec nebude.

Doba čtení: 1 minuta

Liberec je bez televizního i rozhlasového signálu, vysílač na Ještědu má výluku

Úderem šesté hodiny ranní se odmlčely televizní multiplexy na Ještědu, od deváté dopolední se přidaly i veškeré rozhlasové stanice. Výluka potrvá do 15 hodin.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace přišly o možnost vysílat městské DAB multiplexy v L-pásmu

Operátor formou individuálního oprávnění získal v minulosti kanály ve III. pásmu pro Prahu, Ústí nad Labem, Liberci, Olomouc a na Zlínsku. Prozatím vysílá na území hlavního města.

Doba čtení: 1 minuta

Rádia Contact Liberec a Petrov získala transformační licenci pro digitální vysílání

Vysílací rada na svém posledním zasedání zároveň schválila rozšíření Rádia Blaník na nové kmitočty v Písku a Chebu. Stanice má podle Radioprojektu denně okolo 650 tisíc posluchačů.

Doba čtení: 1 minuta

K rušení televize signálem LTE zatím nedošlo, Telefónica ale spustí další vysílače

UVNITŘ MAPY – Telekomunikační úřad už začátkem letošního roku zveřejnil výzvu, že bude případným zájemcům z řad odborných firem nabízet možnost proškolení na řešení těchto problémů.

Doba čtení: 2 minuty

Vysílače Regionální sítě 1 konečně pod jednou hlavičkou, celkově je jich čtrnáct

Jedná se konkrétně o stanoviště v Liberci a Jablonci nad Nisou. Za oběma multiplexy, které jsou nyní už součástí jediné sítě, stojí českobudějovický podnikatel Ivo Brabec.

3. 4. 2014 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Radiokomunikace chtějí rozhlasové multiplexy využít pro stávající VKV stanice

Ředitel Českých Radiokomunikací pro rozvoj Marcel Procházka prozradil, že operátor by chtěl plány s kmitočtovými příděly ve III. pásmu odhalit veřejnosti už v příštím týdnu.

Doba čtení: 1 minuta

Krajská města by se nového multiplexu Radiokomunikací mohla dočkat v půli roku

Síť nebude regionalizovatelná. „Tato síť je postavena níže, takže komerčně by to nedávalo příliš smysl,“ řekl redakci našeho webu zástupce generálního ředitele operátora Martin Gebauer.

Doba čtení: 1 minuta

Dnes se odmlčí rozhlasové vysílače Pardubice – TKB a Ostrava – Svinov

Nejvýznamnější rozhlasovou výlukou po Žižkovu, která proběhla 4. března, bude tento měsíc odstavení pražského Petřina. Server DigiZone.cz na ni včas čtenáře upozorní.

11. 3. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 nakoupila do vysílání nové ruské a britské dokumenty

Kromě programových novinek se televize připravila také pro možné budoucí vysílání v HD kvalitě, kdy pořídila techniku na odpovídající vícekamerové záznamy.

Doba čtení: 1 minuta

Jde to i zadarmo, potvrdila Nova a spustila svůj bezplatný videoarchiv

TÝDENNÍ REVIZE – Až pod novým vedením mediální skupina Nova povolila a částečně zpřístupnila bezplatně svým divákům část videoarchivu s vlastními pořady.

Doba čtení: 5 minut

České Radiokomunikace mají další příděl pro Regionální síť 8, v Liberci na kanálu 51

Operátor už strategicky obsadil téměř všechna velká krajská města a do kompletního výčtu mu zbývají pouze Ostrava s Jihlavou. Zemská síť ale zatím v tuto chvíli nevysílá.

Doba čtení: 1 minuta

Alternativní Radio 1 od února výrazně rozšířilo pokrytí pozemním signálem v Česku

Podle posledního průzkumu Radioprojekt z loňska si stanici denně naladí 22 tisíc lidí. Její vysílání si nyní mohou nově pustit zájemci například na severu nebo východě Čech.

Doba čtení: 2 minuty

Východočeská televize V1 má téměř půl milionu diváků týdně

Stanice může sázet především na kvalitní pokrytí terestrickým signálem díky vysílačům Černá hora a Krásné, ale také severočeskému Ještědu. Její signál doletí i do některých částí Prahy.

Doba čtení: 1 minuta

V části severních Čech bude zachytitelná nová regionální saská televize

Druhý program lokální televize eRtv chce nabídnout také přímé přenosy ze sportovních nebo kulturních akcí, primárně se však bude věnovat lokálnímu zpravodajství.

28. 1. 2014 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Ivo Brabec sjednotil své regionální multiplexy pod jednu síť

Označení Regionální síť 3 je tak nyní teoreticky dostupné pro jiného zájemce. Její dosavadní vysílače Liberec a Jablonec nad Nisou se staly od 1. ledna součástí Regionální sítě 1.

14. 1. 2014 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Rádio Retro v DAB multiplexu Teleka skončilo, na internetu pokračuje dál

Z rozhlasového multiplexu středočeské firmy byla odpojena také programová pozice Test, na níž operátor zkoušel jedno ze svých nových zařízení. Zkušebně zde vysílal SeeJay Radio.

Doba čtení: 1 minuta