Hlavní navigace

Na severu Čech nepůjde Regionální síť 8, ostatní multiplexy poběží beze změny

24. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální síť 8 funguje v Liberci na kanále 51, jeho vyzářený výkon je ovšem pouhých 316 Wattů. Sílá vysílače je tak podobná jako konkurenční Regionální síť 1 z lokality Hanychov.

Výluku Regionální sítě 8 z vysílače Liberec – město naplánovaly na dnešní den České Radiokomunikace. Operátor provede výluku konkrétně v době od deváté hodiny dopolední do patnácté hodiny. V inkriminovaném čase tedy budou obyvatelé Liberce bez signálu Óčka Expres, Slovak Sportu, Sportu 5 a televize Noe. Ostatní multiplexy budou v tomto severočeském městě fungovat bez problémů. Hlavního vysílače Ještěd se údržbová přestávka netýká. Mimo provoz nebudou ani multiplexy ostatních, konkurenčních operátorů. Beze změny budou fungovat také VKV (FM) stanice určené pro Liberecko.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Pařízkovo Rádio Dálnice získalo sedm nových kmitočtů po celé republice

Regionální síť 8 funguje v Liberci na kanále 51, jeho vyzářený výkon je ovšem pouhých 316 Wattů. Sílá vysílače je tak podobná jako konkurenční Regionální síť 1 z lokality Hanychov, která má půl kilowattu. Multiplexy Českých Radiokomunikací šířené z Ještědu využívají výkon desítek kilowattů. Jedno mají ale všechny vysílače přesto společné – vysílají s horizontální polarizací.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.