Hlavní navigace

Severočeská regionální televize RTM skončila, nahradila ji nová stanice RTM+

3. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová lokální televize vysílá na základě licence, kterou drží Regionálnítelevize CZ, tedy na stejném principu, na jakém už tento program funguje na Roudnicku a v Ústí nad Labem.

Na poli regionálních stanic v České republice došlo k menší změně v severních Čechách. K 30. červnu bylo po několika letech ukončeno vysílání stanice RTM TV, jejíž vysílání bylo určeno pro Liberecko a Jablonecko. Na její pozici se od čtvrtka 2. července objevila nová televize RTM+. Ono plus má symbolizovat, že divákům přinese program více regionálních zpráv, počasí, sportu i kultury. Diváky včera u vysílání nového kanálu přivítala moderátorka Barbora Máchová. Budeme vám pravidelně přinášet nejzajímavější události z Libereckého kraje, slíbila na začátek zpravodajské relace divákům.

Cloud23

Ukázka z vysílání nové regionální televize RTM+
Autor: repro foto RTM+

Ukázka z vysílání nové regionální televize RTM+

ČTĚTE TAKÉ: V plzeňském lokálním multiplexu začala vysílat Regionálnítelevize CZ

RTM+ nepotřebuje pro své vysílání vlastní licenci. Vysílá totiž jako regionální televize stejnojmenné stanice, za níž stojí Eva Stejskalová. Na podobném principu už například funguje Regionálnítelevize CZ v Roudnici nad Labem nebo Ústí nad Labem. Nová televize RTM+ je součástí Regionální sítě 1 českobudějovického podnikatele Iva Brabce. Podle pozorování našeho čtenáře Martina Kadaníka, který má možnost programy ze zmíněného multiplexu na Liberecku sledovat, došlo také k odpojení Šlágr TV, jejíž vysílání bylo nahrazeno pozicí Test. V DVB-T síti jsou dále k dispozici TV Noe a TV Osem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).