Hlavní navigace

Nová stanice DAB Plus Top 40 rozšířila pokrytí, v multiplexu ji má i operátor Teleko

Lukáš Polák

Teleko nabízí vysílání digitálního rozhlasu v současné době v několika lokalitách. V Praze, Příbrami, Trutnově (Černá hora) a Velemíně (Milešovka) je signál šířen v modernějším III. pásmu.

Doba čtení: 1 minuta

Nová stanice DAB Plus Top 40, jejíž obsah vyrábí západočeská společnost RTI cz, je k dispozici nejen prostřednictvím multiplexu této západočeské firmy, ale od dnešního dne i příbramského Teleka. Okruh, který je zaměřen na nejnovější hity současné hudební scény, v digitálním rozhlasovém multiplexu nahradil občasný okruh Rádio Retro Českého rozhlasu. Stanici DAB Plus Top 40 je vyhrazen solidní datový tok 96 kbps v normě DAB+ a na zvukové kvalitě je to znát. Novému okruhu je tak v multiplexu Teleka vyhrazen stejný prostor jako u západočeské společnosti RTI cz.

K TÉMATU: V Česku vysílá další digitální rádio, stanici DAB Plus Top 40 šíří multiplexy RTI cz

Teleko nabízí vysílání digitálního rozhlasu v současné době v několika lokalitách. V Praze, Příbrami, Trutnově (Černá hora) a Velemíně (Milešovka) je signál šířen v modernějším III. pásmu, které původně sloužilo pro televizní vysílání. Ve zbývajících lokalitách, tedy v Brně, na Lysé hoře a Liberecku, je signál šířen v původním L-pásmu, které se však bude do budoucna opouštět. Pro využití technologie DAB+ a její poslech potřebují zájemci přijímač s podporou tohoto standardu. DAB rádia sice tuto stanici také naladí, ovšem majitelé takovýchto zařízení budou mít na dané programové pozici ticho.

Našli jste v článku chybu?