Hlavní navigace

Trutnov

Část východních Čech je bez signálu multiplexů 1, 2 a 3. Vysílač Černá hora má výluku

Údržbová přestávka vysílače se týká pouze vysílacích sítí provozovaných Českými Radiokomunikacemi, konkurenční multiplexy Radima Pařízka výluku nemají.

24. 6. 2015 10:20
Doba čtení: 1 minuta

Operátor Teleko navýšil zvukovou kvalitu některých digitálních rozhlasových stanic

Telekomunikační firma provedla změny poté, co do nabídky zařadila novou stanici DAB Plus Top 40 a vyřadila dočasný okruh Českého rozhlasu Rádio Retro.

Doba čtení: 1 minuta

Nová stanice DAB Plus Top 40 rozšířila pokrytí, v multiplexu ji má i operátor Teleko

Teleko nabízí vysílání digitálního rozhlasu v současné době v několika lokalitách. V Praze, Příbrami, Trutnově (Černá hora) a Velemíně (Milešovka) je signál šířen v modernějším III. pásmu.

Doba čtení: 1 minuta

Operátor Teleko vyřadil z nabídky digitálního rozhlasu čtyři stanice

Provozovatel multiplexu odkazuje pro další poslech tematických programů na internet, a to buďto na rádia s wifi nebo na aplikace pro mobilní telefony a tablety.

Doba čtení: 1 minuta

Východočeská televize V1 odbarvila logo, novinky odhalí v pondělí

Stanice je dostupná na území Čech a částečně i Vysočiny prostřednictvím vysílačů Ještěd, Černá hora a Krásné, v nabídce ji má například i kabelový operátor UPC Česká republika.

Doba čtení: 1 minuta

Východočeský vysílač Černá hora čeká v noci výluka televizního signálu

Televizní vysílání z Černé hory se odmlčí úderem půlnoci a rozhlasových okruhů se tentokrát týkat nebude. Vysílač obnoví plný provoz nejpozději v šest hodin ráno.

Doba čtení: 1 minuta

Nástup technologie DVB-T2 přijde možná dříve, než čekáme. Bude bleskový

TÝDENNÍ REVIZE – Různé testy a experimenty s DVB-T2, ať už ty spuštěné, případně připravované, ukazují na to, že od této technologie se hodně očekává a dost se na ni spěchá.

Doba čtení: 4 minuty

Trutnovská TV Drak začala testovat v DVB-T, ostré vysílání spustí v září

TV Drak je první etapou budování sítě městských televizí ve východních Čechách, následovat budou další města. Tohoto typu kanálu se mají dočkat i v Pardubicích a v Náchodě.

10. 7. 2014 13:00
Doba čtení: 1 minuta

Část východních Čech je bez televizního signálu, vysílač Černá hora má výluku

Televizní vysílání z Černé hory se odmlčelo úderem šesté hodiny ranní, od deváté se k němu přidají i rozhlasové stanice. Vysílač provoz obnoví v 15 hodin odpoledne.

Doba čtení: 1 minuta

Televize Metropol: Konec jedné nepříliš veselé éry

TÝDENNÍ REVIZE – Obě televize, které dříve provozovala společnost Metropol TV, nakonec nepřežily. Stanice typu Pětky by se ale na českém trhu sakra hodila.

Doba čtení: 5 minut

Radim Pařízek získá do multiplexu 4 další regionální televizi, trutnovskou TV Drak

„Vítám každý nový projekt, který rozšíří mediální výběr nejen v Trutnově, ale celém kraji či státě,“ uvedl ke startu nového televizního programu starosta města Ivan Adamec.

Doba čtení: 1 minuta

Nový polský DVB-T multiplex by mohla rušit digitální televize z Černé hory

V novém lokálním multiplexu by měla primárně vysílat Telewizja Łużyce, objeví se tu ale pravděpodobně i další kanály – mimo jiné 4fun.tv a Disco TV.

Doba čtení: 1 minuta

K rušení televize signálem LTE zatím nedošlo, Telefónica ale spustí další vysílače

UVNITŘ MAPY – Telekomunikační úřad už začátkem letošního roku zveřejnil výzvu, že bude případným zájemcům z řad odborných firem nabízet možnost proškolení na řešení těchto problémů.

Doba čtení: 2 minuty

Východočeská televize V1 nakoupila do vysílání nové ruské a britské dokumenty

Kromě programových novinek se televize připravila také pro možné budoucí vysílání v HD kvalitě, kdy pořídila techniku na odpovídající vícekamerové záznamy.

Doba čtení: 1 minuta

Alternativní Radio 1 od února výrazně rozšířilo pokrytí pozemním signálem v Česku

Podle posledního průzkumu Radioprojekt z loňska si stanici denně naladí 22 tisíc lidí. Její vysílání si nyní mohou nově pustit zájemci například na severu nebo východě Čech.

Doba čtení: 2 minuty

Rádio Retro v DAB multiplexu Teleka skončilo, na internetu pokračuje dál

Z rozhlasového multiplexu středočeské firmy byla odpojena také programová pozice Test, na níž operátor zkoušel jedno ze svých nových zařízení. Zkušebně zde vysílal SeeJay Radio.

Doba čtení: 1 minuta

Programová pozice Test v DAB multiplexu Teleka neslouží pro rozšíření nabídky

Poslední rozhlasovou stanicí, kterou operátor do své nabídky před několika dny zařadil, je informační a hudební Tip Rádio, jehož mix je až neobvykle tematicky rozkročen.

Doba čtení: 1 minuta

Ostravský vysílač Hošťálkovice bude mít výluku televize, z Černé hory nepůjdou rádia

Roli moravskoslezských Hošťálkovic převezme v době výpadku vysílač Slezská Ostrava, posluchači VKV rozhlasu ve východních Čechách však náhradu několik hodin nedostanou.

Doba čtení: 1 minuta

Operátor Regionální sítě 7 k výpadkům HD kanálů ČT: chyba je na vaší anténě

UVNITŘ DOKUMENT – Progress Digital odmítá odpovědnost za chyby ve vysílání programů Regionální sítě 7. Výpadky, které popisoval server DigiZone.cz, přisuzuje příjmové straně.

Doba čtení: 2 minuty

Multiplex 4 s tematickými kanály Novy odstartoval ze Šibeničního vrchu u Trutnova

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Operátor digitální sítě pokračuje v její expanzi multiplexu po České republice, kterou označil za druhou vlnu digitalizace pozemního vysílání.

17. 10. 2013 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas z Černé hory navýšil výkon, v Praze skončil v L-pásmu

Příbramská společnost Teleko je jedním ze tří operátorů v České republice, kteří provozují digitální rozhlas. Jako jediná firma na své síti však neustále provádí nějaké změny.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač Zlín - Tlustá hora má výluku, v noci se odmlčí Černá hora a Vraní vrch

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie, informovaly České Radiokomunikace.

10. 9. 2013 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 4 chystá expanzi. Nově pokryje Domažlice, Českou Lípu, Náchod i další města

Další plány týkající se výstavby multiplexu 4 představí Radim Pařízek pravděpodobně na tiskové konferenci, která se koná tuto středu. Na ni představí i svou novou televizní rodinu Pohoda.

Doba čtení: 1 minuta

Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně

Anténáři, které oslovil server DigiZone.cz, se shodují na tom, že reálné pokrytí Regionální sítě 7, v niž jsou stanice šířeny, je menší, než udává Česká televize i operátor multiplexu.

Doba čtení: 5 minut

Teleko nečeká na aukci, kmitočty pro digitální rozhlas ve III. pásmu si vyhledává samo

Největší operátor rozhlasového DAB vysílání v zemi sází na samostatné vyhledávání volných kmitočtů a žádosti o vydání individuálních oprávnění od ČTÚ

Doba čtení: 5 minut

Použijte k příjmu digitálního rádia starou anténu pro analogovou TV, vyzývá Teleko

Operátor největší sítě pro zemský digitální rozhlas v Česku nedávno přeladil vysílání DAB/DAB+ z krkonošské Černé hory z L-pásma na III. televizní pásmo

Doba čtení: 1 minuta

Ve III. pásmu už vysílá digitální rozhlas i z Černé hory, doletí až do Prahy

Server DigiZone.cz si bezproblémový příjem multiplexu ověřil na pražském Jižní Městě. Zájemci v něm naleznou mj. stanice Českého rozhlasu, taneční SeeJay Radio nebo rockové Gama Rádio.

Doba čtení: 1 minuta

ČRo Jazz v DAB multiplexu společnosti Teleko s vyšší zvukovou kvalitou

Teleko šíří digitální rozhlas z vysílačů v Praze, Příbrami, na Milešovce, Liberecku, ve východních Čechách, Brněnsku a Ostravsku. V nabídce má celkem 15 stanic.

Doba čtení: 1 minuta

Část východních Čech je bez signálu multiplexů 1, 2 a 3. Vysílač Černá hora má výluku

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Plánovaná odstávka vysílače začala v 6:00 hod. ráno a potrvá až do 15:00 hod. odpoledne. Od 9:00 se k televizím přidají i veškerá rádia.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 2 na Černé hoře 24. června přeladí z kanálu 61 na nový kanál 38

Důvodem změny vysílacího kanálu je stejně jako u multiplexu 4 na Ostravsku digitální dividenda, která vyčleňuje všechny kanály nad 60 pro nové mobilní služby

Doba čtení: 1 minuta