Hlavní navigace

Trutnovská TV Drak začala testovat v DVB-T, ostré vysílání spustí v září

10. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

TV Drak je první etapou budování sítě městských televizí ve východních Čechách, následovat budou další města. Tohoto typu kanálu se mají dočkat i v Pardubicích a v Náchodě.

Východočeská televize Drak, jejíž vysílání bude určeno pro obyvatele Trutnova, spustila z vysílače multiplexu 4 na Šibeničním vrchu zkušební vysílání. To se zatím skládá pouze ze statického obrazce. V ostrém režimu by se měl tento kanál divákům přestavit v září. Do budoucna se bude vysílání TV Drak skládat z hodinových bloků, pravidelných tematických magazínů, sportovních magazínů a besed se zajímavými lidmi žijícími na Trutnovsku. Zpravodajství má obsahovat pochopitelně i předpověď počasí pro tuto oblast a doplněno má být i záběry webových kamer. Prostor tu mají dost i amatéři a školní televize.

cif 24 - early cena - média

K TÉMATU: Radim Pařízek získá do multiplexu 4 další regionální televizi, trutnovskou TV Drak

TV Drak je takzvanou komunitní  – neziskovou  televizí. To znamená, že se nejedná o komerční televize, jakými jsou ostatní televizní subjekty v ČR. Vzniká občanské sdružení, které chce dát dohromady osoby a zástupce firem, jejichž cílem bude kvalitní lokální televize v Trutnově.  Nyní hledáme zájemce o členství v tomto sdružení, kteří pomohou tomuto projektu, konstatoval autor projektu televize Martin Kindernay, který pomáhal v minulosti například ke vzniku východočeské televizi V1 nebo dnes již neexistující stanici Galaxie. TV Drak také jedná o začlenění do sítě lokálních televizích a prostoru ve vysílání regionalnitelevize.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).