Hlavní navigace

Programová pozice Test v DAB multiplexu Teleka neslouží pro rozšíření nabídky

Lukáš Polák

Poslední rozhlasovou stanicí, kterou operátor do své nabídky před několika dny zařadil, je informační a hudební Tip Rádio, jehož mix je až neobvykle tematicky rozkročen.

Doba čtení: 1 minuta

Programová pozice Test, která se nachází v digitálním rozhlasovém multiplexu (DAB) společnosti Teleko, neslouží k budoucímu rozšíření programové nabídky této sítě. Serveru DigiZone.cz to řekl jednatel operátora Tomáš Řapek. Zájemci, kteří si mysleli, že se tu objeví například Rádio 1 nebo internetová stanice Zlatka, mohou být zklamání. Testovací pozici využíváme pro hardware, který jsme si pořídili. Chceme ho v praxi pořádně „provětrat“, uvedl Řapek. Operátor do multiplexu pustil zkušebně SeeJay Radio se sníženou zvukovou kvalitou 32 kbps v normě DAB+.

ČTĚTE TAKÉ: Tip Rádio začalo vysílat pozemně, signálem pokryje 57,3 % obyvatelstva Česka

Zatím poslední novinkovou vlaštovkou v rozhlasovém multiplexu společnosti Teleko je stanice Tip Rádio, kterou provozuje firma SeeJay Radio. Ta stojí i za stejnojmennou taneční rozhlasovou stanicí. Tip Rádio je, co se hudebních žánrů týká, až neobvykle široce rozkročeno. Hraje v podstatě hity od českých interpretů patřících do národní klasiky až po zahraniční taneční hudbu. V příštím roce pochopitelně nějaké novinky chystáme, ale vše je zatím rozjednáno a ve fázi úvah, takže není jasné, zda to dopadne, varoval před přílišným optimismem naše čtenáře jednatel Teleka.

Našli jste v článku chybu?