Hlavní navigace

Programová pozice Test v DAB multiplexu Teleka neslouží pro rozšíření nabídky

23. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslední rozhlasovou stanicí, kterou operátor do své nabídky před několika dny zařadil, je informační a hudební Tip Rádio, jehož mix je až neobvykle tematicky rozkročen.

Programová pozice Test, která se nachází v digitálním rozhlasovém multiplexu (DAB) společnosti Teleko, neslouží k budoucímu rozšíření programové nabídky této sítě. Serveru DigiZone.cz to řekl jednatel operátora Tomáš Řapek. Zájemci, kteří si mysleli, že se tu objeví například Rádio 1 nebo internetová stanice Zlatka, mohou být zklamání. Testovací pozici využíváme pro hardware, který jsme si pořídili. Chceme ho v praxi pořádně „provětrat“, uvedl Řapek. Operátor do multiplexu pustil zkušebně SeeJay Radio se sníženou zvukovou kvalitou 32 kbps v normě DAB+.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Tip Rádio začalo vysílat pozemně, signálem pokryje 57,3 % obyvatelstva Česka

Zatím poslední novinkovou vlaštovkou v rozhlasovém multiplexu společnosti Teleko je stanice Tip Rádio, kterou provozuje firma SeeJay Radio. Ta stojí i za stejnojmennou taneční rozhlasovou stanicí. Tip Rádio je, co se hudebních žánrů týká, až neobvykle široce rozkročeno. Hraje v podstatě hity od českých interpretů patřících do národní klasiky až po zahraniční taneční hudbu. V příštím roce pochopitelně nějaké novinky chystáme, ale vše je zatím rozjednáno a ve fázi úvah, takže není jasné, zda to dopadne, varoval před přílišným optimismem naše čtenáře jednatel Teleka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).