Hlavní navigace

Nový polský DVB-T multiplex by mohla rušit digitální televize z Černé hory

16. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V novém lokálním multiplexu by měla primárně vysílat Telewizja Łużyce, objeví se tu ale pravděpodobně i další kanály – mimo jiné 4fun.tv a Disco TV.

Polsku by měl brzy odstartovat své vysílání nový zemský multiplex označovaný jako „L1“, který bude lokálně pokrývat některá tamní města, konkrétně Lubaň, Jeleniou Góru, Boleslawiec a Chojnow. Tuto novou síť by ale podle serveru Satkurier.pl mohla rušit jiná, a to konkrétně multiplex 2 z východočeského vysílače Černá hora. Oba multiplexy totiž mají šířit svůj signál na kanálu 38 (610 MHz). Podle původních informací se počítalo s tím, že signál bude distribuován v Polsku na kanálu 44 (658 MHz) s výkonem 10 kW.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Polský regulátor vyhlásil tendr na nový lokální multiplex v Dolním Slezsku

Český multiplex 2 šířený z Černé hory má výkon 100 kW a k divákům distribuuje kanály Nova, Nova Cinema, Prima, Prima CoolTV Barrandov. Satkurier.pl upozorňuje právě na skutečnost, že tato zemská síť je v Polsku zachytitelná i v oblastech, kde by měl být dostupný signál multiplexu L1. Divákům se po spuštění nových polských vysílačů rozšíří programová nabídka o stanici TV Łużyce, která i po ukončení procesu digitalizace doposud využívala analogový signál, a pravděpodobně i kanály 4fun.tv a Disco TV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).