Hlavní navigace

Operátor Teleko vyřadil z nabídky digitálního rozhlasu čtyři stanice

4. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatel multiplexu odkazuje pro další poslech tematických programů na internet, a to buďto na rádia s wifi nebo na aplikace pro mobilní telefony a tablety.

Příbramská společnost Teleko, která je v České republice jedním ze tří operátorů provozujících digitální rozhlasové vysílání (DAB+), vyřadila ze své nabídky hned čtyři rozhlasové stanice. Jde konkrétně o RTL 102.5 Classic, RTL 102.5 Groove, RTL Italian Style a Radio Vaticana. Stanice byly do nabídky zařazeny přesně před třemi lety, v říjnu 2011. V tuto chvíli už tak v nabídce není šířen žádný okruh italské RTL. Před několika měsíci už firma přistoupila k vyřazení hlavního okruhu RTL 102.5, který patří na jihu Evropy mezi tamní nejposlouchanější rozhlasové stanice.

ICTZ23

Z ARCHIVU: Teleko už šíří v digitálním rozhlasu DAB+ italské stanice RTL a Radio Vaticana

Operátor na sociální síti Facebook na dotaz jednoho z majitelů DAB přijímače uvedl, že stanice byly z nabídky vyřazeny z důvodů kapacity a nutnosti dalšího rozšiřování programové nabídky, a to o nové české stanice. Teleko nedávno přidalo do nabídky rockové Rádio Beat, před několika týdny z něho naopak zmizelo stejně tematicky laděné Gama Radio, které zůstává u operátora RTI cz. Pokud i nadále máte zájem o poslech stanic RTL z Milána, doporučuji internetový příjem. Ať už třeba přes WiFi rádio nebo mobilní aplikaci samotného provozovatele Radio Trasmissioni Lombarde 102.5, napsal na Facebooku za Teleko jednatel Tomáš Řapek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.