Hlavní navigace

Operátor Teleko vyřadil z nabídky digitálního rozhlasu čtyři stanice

Lukáš Polák

Provozovatel multiplexu odkazuje pro další poslech tematických programů na internet, a to buďto na rádia s wifi nebo na aplikace pro mobilní telefony a tablety.

Doba čtení: 1 minuta

Příbramská společnost Teleko, která je v České republice jedním ze tří operátorů provozujících digitální rozhlasové vysílání (DAB+), vyřadila ze své nabídky hned čtyři rozhlasové stanice. Jde konkrétně o RTL 102.5 Classic, RTL 102.5 Groove, RTL Italian Style a Radio Vaticana. Stanice byly do nabídky zařazeny přesně před třemi lety, v říjnu 2011. V tuto chvíli už tak v nabídce není šířen žádný okruh italské RTL. Před několika měsíci už firma přistoupila k vyřazení hlavního okruhu RTL 102.5, který patří na jihu Evropy mezi tamní nejposlouchanější rozhlasové stanice.

TVCON 2018 Tip v článku R2B2

Z ARCHIVU: Teleko už šíří v digitálním rozhlasu DAB+ italské stanice RTL a Radio Vaticana

Operátor na sociální síti Facebook na dotaz jednoho z majitelů DAB přijímače uvedl, že stanice byly z nabídky vyřazeny z důvodů kapacity a nutnosti dalšího rozšiřování programové nabídky, a to o nové české stanice. Teleko nedávno přidalo do nabídky rockové Rádio Beat, před několika týdny z něho naopak zmizelo stejně tematicky laděné Gama Radio, které zůstává u operátora RTI cz. Pokud i nadále máte zájem o poslech stanic RTL z Milána, doporučuji internetový příjem. Ať už třeba přes WiFi rádio nebo mobilní aplikaci samotného provozovatele Radio Trasmissioni Lombarde 102.5, napsal na Facebooku za Teleko jednatel Tomáš Řapek.

Našli jste v článku chybu?