Hlavní navigace

Televize Nova vrátí do vysílání formát Survivor, vyhlásila casting

11. 10. 2021

Sdílet

Survivor Autor: TV Nova

Dobrodružná reality show Survivor se po několika letech vrátí na obrazovky TV Nova. Odehrává se na exotickém ostrově, kde 24 soutěžících vytvoří kmeny a budou za ně bojovat v různých hrách. Musí spolupracovat, ale i taktizovat proti sobě. Postupně jsou totiž vyřazováni, vítěz získá 2,5 milionu korun.

Licenční formát bude tentokrát uveden pod názvem Survivor Česko Slovensko. Nova ho bude vysílat společně se slovenskou Markízou. Termín zatím není známý, obě stanice už ale vyhlásily casting na soutěžící.

„Jsme potěšeni, že jsme mohli podepsat licenční smlouvu k natáčení nové řady reality show Survivor. Naši diváci znají tento koncept z minulosti, ráda bych však zdůraznila, že tato show bude mnohem náročnější a větší. Jsme si jisti, že všem soutěžícím poskytneme řadu příležitostí, aby posunuli své limity a nalezli v sobě neočekávané schopnosti. Vezmeme je rovněž na absolutně nový exotický ostrov,“ vysvětluje Silvia Majeská, programová ředitelka TV Nova a Markíza. 

Předchozí řady v podání Novy vznikaly pod názvem Robinsonův ostrov na filipínském poloostrově Caramoan. Na jaře 2017 a 2018 je sledovalo kolem 600 tisíc lidí.

Vůbec poprvé ale tento pořad viděli čeští diváci na konkurenční Primě na podzim 2006. Tehdejší adaptace pod názvem Trosečník však nesplnila očekávání, ačkoliv ji Prima ambiciózně nasadila proti Superstar na Nově. Sledovanost postupně klesala, průměrně se dívalo 491 tisíc lidí.

Formát globálně distribuuje Banijay Rights, pořad byl uveden ve více než 40 státech. Americká CBS letos v září spustila už 41. řadu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 10. 2021 21:56

    wm6x

    Že by se na Novu po letech dostala kvalita? Po povedené mutaci The Chase (Na lovu) by to mohl být zajímavý projekt. Touhle dobou je na TF1 francouzská verze, takže porovnám

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).