Hlavní navigace

Televize Seznam chystá na konec ledna nové programové schéma

18. 12. 2019

Sdílet

Televize Seznam Autor: Seznam.cz

Televize Seznam, jejíž sledovanost dlouhodobě kolísá mezi 0,2 a 0,3 procenty, chystá na konec ledna 2020 programové změny. PR manažerka Seznamu Aneta Kapuciánová to potvrdila serveru Info.cz.

Podle webu by měl skončit ranní blok, zrušeny budou i polední a večerní zprávy. Info.cz uvádí, že redakci opustí desítky lidí na různých pozicích. „Je pravda, že někteří kolegové z Televize Seznam ke konci roku skutečně odejdou,“ připustila Kapuciánová, personální pohyby však dává do souvislosti právě s chystanými programovými změnami.

„Zásadní změny v programovém schématu plánujeme oznámit na konci ledna. Důvodem je samozřejmě zvýšení sledovanosti, kterého se nám už postupně daří dosahovat po nasazení nových dokumentů nebo pohádek. Například čtvrtý díl pohádky Byl jednou jeden… člověk přinesl včera share přes 3,55 % (podle dat sledovanosti ATO),“ doplnila Kapuciánová na dotaz Digizone.cz.

Původně společný redakční tým webového a televizního zpravodajství se letos v září rozdělil na dvě části. Tu televizní vede Ivan Mikula, který se stal ředitelem Televize Seznam.

Televize Seznam je v zásadě plnoformátová stanice, která nabízí pořady pro děti, zpravodajství, publicistiku, zábavu nebo filmy. V hlavním vysílacím čase vysílá přes týden dokumenty na různá témata, v neděli film. Na ně obvykle navazují autorské pořady tváří Seznamu. Zpočátku se profilovala výrazněji zpravodajsky a publicisticky.

Stanice vysílá od 12. ledna 2018. Své hospodaření loni uzavřela ziskem, manažeři Seznamu však naznačovali, že s výsledky její sledovanosti nejsou spokojeni. Televize vysílá v DVB-T multiplexu 3 Českých radiokomunikací, který pokrývá 95,7 % území České republiky, a v DVB-T2 Přechodové síti 12. V nabídce ji mají také poskytovatelé satelitního, kabelového a IPTV vysílání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).