Hlavní navigace

Televizní web zveřejnil termíny spuštění přechodové DVB-T2 sítě 13

21. 5. 2018

Sdílet

Digital Broadcasting Autor: Karel Choc

Přechodové DVB-T2 síti společnosti Digital Broadcasting s číselným označením 13 zbývá zprovoznit ještě deset základních vysílačů a 33 dokrývačů. Jak informoval Televizní web, síť základních vysílačů velkého výkonu by měla mít kompletně zprovozněnu ještě před letními prázdninami. Termíny jsou stanovené v Technickém plánu přechodu, který aktuálně prochází meziresortním připomínkovým řízením. 


Autor: Televizní web

Zbývající vysílače Přechodové sítě 13.

Pro dokrývače pak jsou stanoveny pouze termíny pro vypnutí vysílání v současném standardu DVB-T. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zkoordinoval třináct dokrývačů pro jiné kmitočty než v případě původního DVB-T multiplexu 4, provozovaného Digital Broadcastingem. Podle citovaného webu by se mělo jednat o Beroun, Dačice, Holoubkov, Liberec, Litoměřice, Prachatice, Slavičín, Šluknov, Šumperk, Varnsdorf, Vimperk a Volary. 


Autor: Televizní web

Sekundární síť DVB-T2 dokrývačů operátora Digital Broadcasting (klikněte pro zvětšení).

Přechodová síť 13 aktuálně šíří programy Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action a Nova Gold, dále stanici Relax, hudební televizi Rebel, dokumentární Kinosvět a Joj Family v HD rozlišení. Na Ostravsku je v HD šířena regionální  televize Polar HD, ve východních Čechách televize V1 HD a na Olomoucku televize Morava. Přibýt měl ještě hudební Rebel 2 Slušnej kanál a pravděpodobně HD varianta kanálu Prima Comedy Central.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 5. 2018 16:54

  SEKÁČ (neregistrovaný)

  A jak tedy REBEL2 a PRIMA COMEDY CENTRAL HD?A co ty české verze polských stanic?Doufám,že tu nebudou chtít zavádět svůj VOICE OVER-ten měly první díly seriálu AMIINO PLODNÉ LŮNO na PCC.

 • 21. 5. 2018 14:03

  APiK (neregistrovaný)

  Protože je ve vlastnictví Českých radiokomunikací.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).