Hlavní navigace

Vypněte a vraťte Galaxy Note 7. Samsung zastavil prodej vybuchujícího modelu

Sdílet

Jan Beránek 11. 10. 2016

Samsung oficiálně potvrdil, že celosvětově zastavuje prodej i výměny problematického modelu Galaxy Note 7. Zákazníci, kteří už telefon mají, by jej podle firmy měli vypnout, přestat je používat a požádat svého prodejce o náhradu.

Firma podle vyjádření stále vyšetřuje nedávné případy, kdy začaly hořet i telefony, které už měly být podle výrobce bezpečné. „Než bude vyšetřování ukončeno, žádá Samsung všechny operátory a prodejní partnery na celém světě, aby přestali prodávat a vyměňovat smartphony Galaxy Note 7,“ dodává Samsung.

Kvůli přehřívání, vybuchování nebo hoření u modelu, který se stal před lety průkopníkem takzvaných phabletů, firma podle zprávy agentury Reuters také pozastavila výrobu Galaxy Note 7. Samsung to oficiálně nepotvrdil.

Důvodem je především přehřívání baterií, které trápí i nové verze telefonu. Kvůli tomu už firma v září přerušila prodej Note 7 v řadě zemí světa. 

Už počátkem září Samsung oznámil, že kvůli přehřívání baterií a nebezpečí vznícení stahuje 2,5 milionu telefonů Note 7 z deseti trhů, včetně jihokorejského a amerického. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci či výměnu za telefon s jinou baterií. Jenže problémy neskončily – v posledních týdnech se objevilo několik případů, kdy se podle zákazníků vznítil i vyměněný telefon, který měl být podle Samsungu bezpečný. 

Analytici dosud odhadovali, že náklady na stažení a výměnu baterií dosáhnou 1,8 miliardy dolarů. Agentura Jonhap uvedla, že rozhodnutí pozastavit produkci nových telefonů firma učinila v dohodě s čínskými a americkými úřady. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.