Hlavní navigace

To se může hodit. Mapy.cz se propojily s Katastrem nemovitostí

Sdílet

Jan Beránek 7. 2. 2017

„V detailu adres, ulic a souřadnic nově najdete odkaz na Katastr nemovitostí, přes který se dostanete velmi snadno k detailním informacím o konkrétním pozemku,“ chlubí se Seznam na Facebooku.


Zdroj: Mapy.cz

Mapy.cz pokračují v rozšiřování vrstev. Pro skok do katastru stačí označit pozemek nebo nemovitost a pak kliknout na odkaz „Informace o parcele v Katastru nemovitostí“. Tam už uživatel zjistí, jak si na tom parcela stojí a může si případně za padesátikorunu pořídit výpis nebo kopii katastrální mapy. 

„Naší straně stačilo vyřešit převod konkrétního místa ze souřadnicového systému, který používáme na Mapy.cz, do jiného, který používá katastr. Informaci o souřadnici pak odesíláme standardní cestou, kterou ČÚZK už delší dobu nabízí,“ vysvětluje postup propojování manažer týmu Mapy.cz Martin Fuks s tím, že zvažují možnost nabídnout to samé i na Sreality.cz.

Portál své mapy rozšiřuje o nové a nové vrstvy. Loni přidal třeba parkovací zóny v Praze, letošní zima už se prodrala i do map a přepnutím do ní jsou vidět běžkařské nebo skialpinistické trasy. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 2. 2017 23:53

    gno (neregistrovaný) ---.91.broadband11.iol.cz

    Funkce,kterou raději neměly pouštět,bude hodně zneužívaná.:-(