Hlavní navigace

Po měsíčním testu rozjíždí Seznam svou turistickou navigaci naostro

1. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejde o klasickou navigaci do auta, novinku na Mapy.cz spíš ocení pěší a cykloturisté. Na off-line módu se zatím ještě pracuje.

Šest a půl tisíce lidí se zapojilo do srpnového testování turistické navigace. „Zejména o víkendech nám posílali zpětnou vazbu přes aplikaci, e-maily a sociální sítě. Těmi, co turistickou navigaci testovali nejvíce, byli cyklisté, nicméně zapojila se i spousta řidičů a pěších,“ vysvětluje na blogu firmy Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

První veřejná verze navigace tak umí nově navádět i v tunelech, takže dočasná ztráta GPS signálu nehraje roli. K dalším funkcím navigace patří klasicky upozorňování na blížící se rozcestník nebo také možnost navolit si neomezené množství průjezdních bodů.

Navigace by měla fungovat kromě Evropy i v Americe, Austrálii nebo Africe. Pro výpočet trasy v zahraničí zatím Mapy.cz využívají Open Source Routing Machine, zatímco v České republice a na Slovensku běží navigace na vlastním algoritmu. Ten by se měl postupně rozšiřovat.

ebf - tip - debata

„Pro naplánování trasy je zatím potřeba internet, ale na offline módu už pracujeme. Lidé proto potřebují mobilní data nebo si trasu naplánují v počítači, uloží do funkce Batůžek a v mobilu si ji po přihlášení otevřou,“ dodává Faifer s tím, že připojení k internetu je pak potřeba jen, když uživatel sejde z trasy a navigace by musela přepočítat novou cestu. 

Seznam slibuje další rozvoj navigace – v plánu jsou třeba dopravní informace nebo navigace do pruhů. Zatím jde koneckonců stále o betaverzi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).