Hlavní navigace

Toyota koupí od Lyftu za půl miliardy dolarů divizi na autonomní řízení

27. 4. 2021

Sdílet

Lyft logo Autor: Lyft

Japonská automobilka Toyota koupí od Lyftu divizi s 300 zaměstnanci na vývoj technologie autonomního řízení. Cena akvizice je 550 milionů dolarů. Vedle nových zaměstnanců a samotné technologie automobilka podle Reuters získá i zázemní v Silicon Valley a v Londýně.

Toyota momentálně disponuje technologií pokročilého řídícího asistenta a investuje do řady firem a startupů z oblasti přepravy. Vlastní například podíl v čínské platformě Didi Chuxing nebo jihoasijské přepravní aplikaci Grab. Automobilka měla také podíl v autonomní divizi Uberu. Toho se ale zbavila, když Uber prodal divizi startupu Aurora.

Pro Lyft obchod s Toyotou znamená snížení nákladů a rizik spojených s vývojem takto náročné technologie. Prodej divize Toyotě také firmě pomůže dostat se do zisku. 200 milionů dolarů dostane Lyft předem, zbylých 350 milionů pak v průběhu pěti let. Lyft se teď podle Reuters soustředí na rozvoj hlavní činnosti podnikání, tedy přepravu osob.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).