Hlavní navigace

Trestní oznámení na ředitele České televize neuspělo, žádný trestný čin zjištěn nebyl

15. 9. 2021

Sdílet

Petr Dvořák při zasedání Rady České televize Autor: Karel Choc, Internet Info

Členka Rady České televize Hana Lipovská neuspěla s trestním oznámením, které na konci července podala na generálního ředitele Petra Dvořáka. Televize na svém twitterovém účtu zveřejnila oficiální vyrozumění, které v této věci obdržela.

Právě s ohledem na medializaci tohoto podání, jež bylo k vyřízení postoupeno zdejšímu státnímu zastupitelství, považuji za vhodné Vás vyrozumět o tom, že uvedené podání Ing. Hany Lipovské, Ph.D., neobsahovalo žádné skutečnosti nasvědčující spáchání jakéhokoli trestného činu, a proto byla podatelka vyzvána k tomu, aby podání o takové skutečnosti ve stanovené lhůtě doplnila, a též poučena o možné trestní odpovědnosti za křivé obvinění, na což podatelka již nereagovala, a proto její podání bylo bez dalších opatření založeno,“ stojí v dokumentu z Obvodního státního zastupitelství.

Dokument používá pro červencové podání Hany Lipovské termín „trestní oznámení“ v uvozovkách. V poznámce pod čarou vysvětluje, že je to kvůli větší srozumitelnosti, neboť to tak Hana Lipovská prezentovala médiím. „O trestní oznámení ve smyslu trestního řádu se ve skutečnosti nejednalo,“ podotýká vysvětlivka.

Hana Lipovská 20. července podala trestní oznámení na generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, představitele agentury Médea Jaromíra Soukupa, na předsedu Dozorčí komise Rady ČT Michala Petrmana a na členku Dozorčí komise Rady ČT Zuzanu Prokopcovou. Koncipovala ho jako podezření z několika možných trestných činů, například zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti v insolvenčním řízení, pletichy v insolvenčním řízení a podvodu. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).