Hlavní navigace

Twitter natrvalo zablokoval Donalda Trumpa. Mohl by podněcovat násilí, říká firma

9. 1. 2021

Sdílet

Donald Trump Autor: Joyce N. Boghosian/White House

Po Facebooku a Instagramu přišel Donald Trump také o svůj účet na Twitteru. Sociální síť oznámila, že dosluhujícímu americkému prezidentovi účet @realDonaldTrump vypnula kvůli riziku, že by na něm mohl dále podněcovat násilí.

Twitter po středečním násilném vniknutí Trumpových fanoušků do budovy Kapitolu omezil Trumpovi přístup k jeho účtu na 12 hodin. „Jasně jsme řekli, že další porušování našich pravidel může vyústit právě v tento postup,“ píše Twitter ve zdůvodnění trvalého zablokování.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Dále připojuje detailnější vysvětlení, proč poslední dva Trumpovy tweety byly pro Twitter za hranicí pravidel. Argumentuje například tím, že v nich Trump nadále tvrdil, že prezidentské volby nebyly legální, v zásadě vyjadřoval podporu lidem, kteří násilně pronikli do Kapitolu, či že se daly vykládat jako povzbuzování k dalšímu násilí, například při inauguraci nového prezidenta Joea Bidena.

Podle zpráv amerických médií se Trump pokusil zablokování svého účtu obejít tím, že tweetoval z jiných účtů: například z oficiálního účtu amerického prezidenta (@POTUS). Twitter ale i tyto tweety po několika minutách smazal.

Trumpovy účty ve čtvrtek nejméně na dva týdny, do předání moci Bidenovi, zablokoval Facebook a Instagram. Trumpův účet smazal také Snapchat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).