Hlavní navigace

Twitter prodloužil tweety na 280 znaků, novinka už je dostupná všem uživatelům

8. 11. 2017

Sdílet

Ikonická vlastnost Twitteru, která nutila uživatele ke stručnosti, se dočkala změny. Po několika týdnech testování na omezené skupině testerů Twitter oznámil, že prodlužuje maximální délku tweetu na dvojnásobek všem uživatelům. Nový limit: 280 znaků.

Podle firmy tím není ohrožena základní vlastnost Twitteru, spočívající ve stručnosti a údernosti informací. V testovacím provozu prý lidé nezačali automaticky psát hodně dlouhé tweety, nové maximální délky využilo například jen 1 % tweetů v angličtině. Dříve přitom stropu 140 znaků dosahovalo 9 % anglických tweetů.

Jen 5 % tweetů napsaných v testu nakonec bylo delších než původní limit 140 znaků, a jen 2 % přesáhla 190 znaků, píše dále Twitter na svém blogu.

A ještě jedna změna je s delším limitem spojena: změnilo se odpočítávání počtu znaků, které ještě můžete do tweetu napsat. Místo číselného údaje se ukazuje postupně se plnící kroužek. Číslo se začíná ukazovat teprve ve chvíli, kdy do 280 zbývá posledních 20 znaků.

Mimochodem, změna se týká všech jazyků, kromě japonštiny, korejštiny a čínštiny, kde limit 140 znaků zůstává. V těchto jazycích se dá totiž vyjádřit více informací méně znaky, takže v nich uživatelé na limit příliš nenarážejí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).