Hlavní navigace

Místo 140 znaků 280. Twitter na malé skupině lidí testuje změnu ikonického limitu

27. 9. 2017

Sdílet

Testujeme, jestli by uživatelům neprospělo, kdyby měli pro své tweety větší prostor. V různých jazycích totiž potřebujete k vyjádření stejné věci rozdílný počet znaků. Tak Twitter zdůvodňuje, proč na malé skupině uživatelů testuje rozšíření limitu znaků v tweetu ze 140 na dvojnásobek, tedy 280.

Limit pro počet znaků je podle výzkumů Twitteru jednou z nejčastějších příčin, proč jsou uživatelé službou frustrovaní. A zvýšení limitu nad 140 znaků vede k tomu, že lidé tweetují více, popisuje první zkušenosti z testů. 


Autor: Twitter

Spokojení jsou zřejmě jen uživatelé hovořící asijskými jazyky. Například japonština nebo čínština totiž dokáže do stejného počtu znaků dostat asi dvakrát více informací než třeba angličtina. Proto také dosáhne současného limitu 140 znaků jen 0,4 % tweetů v japonštině, kdežto v angličtině je to 9 %, uvádí Twitter.

Rozhodnutí, zda firma změnu nakonec spustí všem uživatelům, prý padne až podle výsledků testu. A Twitter uznává, že řada stávajících uživatelů může mít s opuštěním dnešního limitu emocionální problém.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 9. 2017 10:29

  Jirka (neregistrovaný)

  Není to moc odvážné? Zvýšil bych nejdřív limit na 141 znaků a počkal bych, jestli se nezhroutí internet. Pak opatrně na 142...

 • 27. 9. 2017 10:39

  mikiqex

  Ani ne tak emocionální problém, jako spíše praktický. Twitter beru jako rychlý přehled stručných myšlenek. Výlevy grafomanů očekávám na Facebooku či jejich blogu.

 • 27. 9. 2017 10:40

  Lol Phirae (neregistrovaný)

  řada stávajících uživatelů může mít s opuštěním dnešního limitu emocionální problém.

  No, já myslím, že se jich polovina přinejmenším zhroutí, tak obrovská životní změna se dá srovnat snad jen s výhrou jackpotu v loterii. #facepalm @LecebnaBohnice

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).