Hlavní navigace

Twitter testuje možnost posílat tvůrcům obsahu dýška v Bitcoinu

Sdílet

Ondřej Novák 2. 9. 2021
Twitter - mobilní aplikace - ruka Autor: Depositphotos

Sociální síť Twitter testuje funkcionalitu, jejímž prostřednictvím budou moct uživatelé odměňovat tvůrce obsahu platbami v Bitcoinu. Upozornily na to servery MacRumorsThe Block. Platby jsou v rámci testu prováděny prostřednictvím lightning network aplikace Strike.

Server Bitcoin magazine dále upozorňuje, že se už objevil i printscreen, jak by platba měla vypadat. Vedle aplikace Strike, která bude na Twitteru sloužit i ke generování faktur, by služba měla podporovat i hardwarovou peněženku Square a několik dalších peněženek. 

Podpora plateb v kryptoměně je zatím dostupná jen pro beta uživatele, brzy by ale měla být zpřístupněna všem. Server The Block dále upozorňuje, že odměny tvůrcům v Bitcoinu mají být výraznou součástí funkcionality Tip Jar. Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se navíc prostřednictvím své další firmy Square angažuje v tvorbě open source nástrojů pro vývoj dalších produktů stojících na Bitcoinu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 9. 2021 8:59

    bez přezdívky

    Vedle aplikace Strike, která bude na Twitteru sloužit i ke generování faktur, by služba měla podporovat i hardwarovou peněženku Square a několik dalších peněženek.
    "We use Strike to generate Bitcoin Lightning invoices so you'll need to connect your account to accept Bitcoin tips,” the instructions read.

    To ovšem není podpora Bitcoinu, že? To je podpora několika aplikací, které používají Bitcoin, zejména nesvobodné Strike.