Hlavní navigace

Tyinternety mají dalšího majitele. Teď si je koupili investoři z Air Ventures

10. 1. 2017

Sdílet

Původně zpravodajský server ze světa tuzemské a zahraniční startupové komunity prožívá divoké období. Potom, co ho původní zakladatelé Jakub SvobodaVojtou Bednářem prodali agentuře Bargency, začaly časy proměn. A to nejen zaměření webu, ale i střídání majitelů. 

Bargency zkrachovalo po roce a půl a web se vrátil do rukou původnímu investorovi. Tím byl Daniel Rajchrt, který byl kromě projektu Tyinternety zainteresovaný i v obchodu s alkoholem Topalkohol.cz. Byla na něj psaná i doména. 

Ta už ale teď patří novému majiteli – loni v červenci založené firmě European Startup Publishing. Za ní stojí Václav Pavlečka, respektive investiční fond Air Ventures. Cenu, kterou za server s převážně externistickou redakcí a tradiční akcí Startup Summit loni zaplatil, ale zveřejnit nechce. Zároveň už k propojení došlo během druhé poloviny loňského roku. 

Pavlečka chce přivést do redakce nové tváře. „Spouštíme spolupráci se zlínskou Univerzitou Tomáše Bati, respektive s její Fakultou multimediálních komunikací, jejíž studenti se budou nově podílet na obsahu,“ tvrdí investor Pavlečka s tím, že podobná partnerství chtějí uzavírat i s dalšími institucemi.

Web také během března čeká redesign, který by měl vyjít vstříc především čtenářům se smartphony. Nový web má na starosti agentura Addiction, která v podstatě Tyinternety provozovala doposud, a už několik týdnů probíhají první uživatelské testy. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).