Hlavní navigace

Tyinternety už nevydává Bargency. Převzal je původní investor

21. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Server se koncem roku potýkal s problémy především agentury Martina Kudery. Teď se tváří, že i poslední krizi přežije.

Skoro sedm let už funguje na scéně server Tyinternety, který od počátku mapuje tuzemskou startupovou scénu. Před dvěma lety ho ale zakladatelé prodali za víc než milion korun Martinu Kuderovi a jeho agentuře Bargency. Jeho tým web zaměřil víc na oblast digitálního marketingu.

Teď je ale Bargency ze hry. „Ještě před pár měsíci spadaly Tyinternety pod Bargency, agenturu Martina Kudery, to už ale dál není možné a s touto agenturou Tyinternety žádným způsobem nespolupracují. Správcovskou agenturou bylo Bargency do prosince minulého roku,“ vysvětluje Ondřej Hoza, který pro web dělá především akce. 

Kupce ale podle Hozy nehledají. „Tyinternety nejsou čistě na prodej. Stojí za nimi stále stejný investor, který funguje už od chvíle, kdy server a přidružené aktivity prodali Jakub Svoboda a spol. A nehodlá nás opouštět. Je ale pravda, že se díváme po dalších strategických partnerech pro rozvoj,“ tvrdí.

Investorem je Daniel Rajchrt, který je kromě projektu Tyinternety zainteresovaný i v obchodu s alkoholem Topalkohol.cz. Momentálně je na něj psaná i doména Tyinternety.cz

Správu celého projektu od května přebírá nově založená firma Addiction, ve které je Hoza jedním ze tří jednatelů. Hoza se už od loňského července stará o obchod a rozvoj byznysu kolem webu.

Redakci řeší po odchodu Pavla Cypricha další tvář, která prošla Českou televizí – dlouholetá spolupracovnice serveru Iva Brejlová. A podle Hozy redakce teď shání nové redaktory a otevírá i místo pro placeného stážistu nebo stážistku.  

ebf - tip do článku - debata

Tyinternety v podstatě od počátku pro jejich majitele fungovaly jako dveře do světa zakázek z digitálního světa. Byznys kolem webu ještě posilují akce. Nový majitel oživil značku Startup Summitu a ten chystá i na letošní říjen.  

Svět startupů přilákal před lety i zpravodajský projekt Czechcrunch, který předloni rozjížděl Robin Raszka a Michal Ptáček. Raszka ale loni prodal svůj podíl a z projektu odešel. Michal Ptáček zatím rozšířil redakci i záběr mimo startupovou komunitu. K tomu chce rozjet od května nový projekt . „Půjde o specializovaný portál, samostatný web, který bude ale napojený na mateřský Czechcrunch,“ tvrdí Ptáček.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).