Hlavní navigace

Tykač si pořídil tři procenta v O2. Další prodeje ale PPF neplánuje

7. 2. 2017

Sdílet

Miliardáři se dohodli. PPF Telco, která je součástí investiční skupiny PPF, prodala tříprocentní podíl telekomunikační společnosti O2 Czech Republic firmě Belviport Trading, která má spadat do stáje finančníka Pavla Tykače. Kellnerova skupina PPF o tom informovala prostřednictvím ČTK

O2 loni zvýšilo čistý zisk o čtyři procenta na 5,3 miliardy korun a prodej má být jednorázovým rozhodnutím a PPF nemá podle vlastního vyjádření zájem prodávat další akcie O2. „Nic se tedy nemění na skutečnosti, že O2 je pro skupinu PPF dlouhodobou finanční investicí,“ tvrdí firma ve zprávě agentury.

Prodej malé části akcií O2 má podle PPF zvýšit veřejně obchodovaný podíl na společnosti O2. To je v souladu s dříve oznámenou investiční strategií PPF podporovat zvýšení likvidity akcií O2. „Cena sjednaná pro tento obchod proto neodráží názor skupiny PPF na hodnotu akcií,“ uvádí skupina.

O2 se také zapojilo do aktuální mediální přestřelky mezi ministerstvem průmyslu a regulačními úřady. Podle ministra Jana Mládka totiž za vysoké ceny dat může především regulátor a antimonopolní úřad. O2 si přisadilo, že cenový rámec trhu a nerovnoměrnosti u firemních a ceníkových cen jsou převážně záležitostí regulátora.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 2. 2017 19:32

    TT (neregistrovaný)

    To je krásný, chlapáci z miliardářských kruhů se dohodli, že to že okrádají zákazníky, je vlastně vina regulátora, kterej je málo reguluje. Masakr :-)
    Připomíná mi to násilníky, co tvrděj, že to že tu ženskou znásilnili, bylo proto, že se jim moc nabízela.