Hlavní navigace

Uber bojuje proti odborům. Řidiči si musí pouštět motivační podcasty

13. 3. 2017

Sdílet

Divoký západ sdílené ekonomiky začínají dobíhat reálie reálného světa. Řidiči v americkém Seattlu si chtějí založit odbory. Radnice jim totiž už na konci roku 2015 umožnila ve městě založit organizaci tak, aby mohli kolektivně vyjednávat o pracovních podmínkách a mzdách. 

To se Uberu nelíbí a radši by měl řidiče jako individuální partnery. Poslední taktikou, se kterou přišel, jsou podcasty – před každým přijetím objednávky si řidič musí přehrát nahrávku ohledně volebních práv, kolektivního vyjednávání a podobně. K tomu dostávají ještě textové zprávy a pozvánky na setkání, která nejsou rozhodně jen komunitní mejdany. Informuje o tom deník The Wall Street Journal.

Uber neprožívá, minimálně tedy z pohledu image, nejlepší období. Nedávno se objevily informace ohledně sexismu v rámci firemní kultury a databází firmy zahýbala i aktivita #deleteUber, která reagovala na poslední kroky šéfa firmy Travise Kalanicka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).