Hlavní navigace

Unicorn dál roste do regionů a otevírá vývoj v České Třebové, má už 23 center

Sdílet

Jan Sedlák 7. 5. 2019
Unicorn Systems Autor: Jan Sedlák

Česká softwarová společnost Unicorn pokračuje v zakládání vývojových center v regionech. V loňském roce je otevřela v Liberci, Písku, Pardubicích a Ostravě a nyní jedno takové rozjíždí v České Třebové.

Unicorn má další vývoje v Hradci Králové, Chrudimi, Liberci, Mladé Boleslavi a Plzni. Další jsou na Slovensku, Ukrajině a v Nizozemsku. Firma má celkově 23 vývojových center.

„Místní IT specialisté se budou podílet především na správném chodu systémů, které podporují evropský trh s elektrickou energií, zajímavý potenciál však nabízí i místní projekty v samotné České Třebové,“ uvádí společnost k otevření České Třebové.

Unicorn, podobně jako některé jiné IT společnosti, jde do regionů kvůli nedostatku lidí a také kvůli obsluhování zákazníků. Volí zejména ta města, kde funguje technické vzdělávání. V případě České Třebové už spolupracuje s Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou.

Firma v novém působišti začíná s pěti zaměstnanci a do konce roku jejich počet chce navýšit na deset. Poté chce růst dále a hodlá nabízet pozice pro absolventy a studentům vysokých škol pak stáže a podobně.

„Česká Třebová je sice menší město, ale společně se spádovou oblastí nabízí zajímavý potenciál, který zatím nebyl ze strany IT společností využíván. Unicorn je první společností svého druhu, která zde bude působit. Město samotné přitom považujeme za velmi pokrokové z hlediska využívání moderních technologií, hodně se zde diskutuje o konceptu tzv. chytrého města, a to je oblast, která nás velmi zajímá,“ uvádí Ondřej Bouška, který má novou lokalitu na starost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.