Hlavní navigace

Unicorn od českého Intelisu kupuje divizi TelcoOSS a vrhá se do telekomunikací

1. 7. 2021

Sdílet

Unicorn Autor: Unicorn

Unicorn Systems kupuje českou společnost TelcoOSS. Ta původně vznikla odštěpením jedné z divizí ve společnosti Intelis. Cena transakce nebyla zveřejněna. Během odštěpení ale bylo jmění oceněno na 29,811 milionu korun.

TelcoOSS vyvíjí řešení pro centralizaci evidenci sítí, zákazníky jsou O2, CETIN nebo ČD Informační systémy. Intelis telekomunikační sekci prodal z toho důvodu, že chtěl získat prostředky pro rozvoj energetické divize. Tam má zákazníky jako ČEPS, Innogy nebo E.ON.

Unicorn chce zase posílit byznys s operátory a těžit z toho, že potřebují mít strukturované informace o technologickém majetku. “Touto akvizicí rozšiřujeme naše kompetence v oblasti výstavby, evidence a provozu telekomunikačních sítí,” uvádí Unicorn.

Tržby Intelu loni činily 89,5 milionu korun, meziročně narostly z 76,1 milionu. Zisk po zdanění dosáhl na 2,4 milionu oproti předchozí ztrátě více než čtyři miliony. Společníky Intelisu jsou Hrdlička Group (65 procent, Martin Hrdlička a Kateřina Hrdličková) a Miroslav Burda (35 procent). Unicorn loni udělal tržby 4,8 miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).