Hlavní navigace

Tržby českého Unicornu se loni přiblížily pěti miliardám, firma udělala tři akvizice

1. 2. 2021

Sdílet

Unicorn Systems Autor: Jan Sedlák

Česká softwarová skupina Unicorn v loňském roce zvýšila tržby o 13 procent na 4,8 miliardy korun. Zisk firma nezveřejnila. Tržby nejsou auditované a výsledky jsou prozatím dostupné za rok 2018. Předloni Unicorn dosáhl na tržby 4,2 miliardy korun. Skupina ve výroční zprávě za rok 2019 uvedla, že má strategii Unicorn 2020+, pomocí které chce dosáhnout na roční obrat jedné miliardy eur.

“Tržby tvořily dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení z oblasti informačních technologií pro korporátní klienty, poskytování chytrých on-click řešení, produktů a služeb pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání lidí a společností zajišťované Unicorn University. Mezi klienty patří více než 1 100 firem a organizací z 28 zemí světa, více než 154 000 uživatelů internetové služby Plus4U a 558 studentů Unicorn University. Společnost disponuje 25 vývojovými centry umístěnými v 19 městech 6 evropských zemích,” komentuje společnost loňské výsledky.

Unicorn v roce 2020 rovněž uskutečnil tři akvizice. Získal brněnskou žákovskou elektronickou knížku Edookit a dále třicetiletou prachatickou IT společnost DATA-PLAN Bohemia a rovněž energetického hráče IndSoft.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).